Brian May Bir Sonraki Solo Albümünün ‘Muhtemelen’ Enstrümantal Olacağını’ Söyledi

Queen gitaristi Brian May Goldmine dergisine verdiği yeni bir röportajda, solo albüm düşünüp düşünmediğiyle ilgili soruya, “Evet, düşünüyorum” yanıtını verdi ve ekledi,

“Ve tuhaf bir şekilde, bu sefer muhtemelen enstrümantal olacağını düşünüyorum. Çünkü yeterince fikrim var. Ve bir sürü yarım kalan işim var. Yani, evet, düşünüyorum.”

May albümün zamanlamasıyla ilgili de şunları söyledi, “Önümüzdeki Mayıs ayında bir sürü tur yapacağız. Bu yapıldıktan sonra, sanırım oturma fırsatım olacak ve eğer annemin dediği gibi kurtulursam ve hala işlevselsem, sanırım o albümü yapabilirim. Muhtemelen daha önce değil. Şu anda yapabileceğimi sanmıyorum.”

“Yeniden yayınlarla çok ilgiliyim” diyen May, “Aslında, bunu seviyorum. Üzerinden geçmekten ve cilalamaktan gerçekten zevk alıyorum” diyor ve 1998 tarihli ikinci solo albümünü ve 1983’te Bian May + Friends başlığıyla yayımlanıp Eddie Van Halen’in de yer aldığı EP’yi işaret ederek,

“Sırada ‘Another World’ var. Bundan sonra Eddie Van Halen’la olan ‘Star Fleet Project’. Parlatmak ve oraya koymak istediğim bir yığın şey var” sözleriyle bu yeni yayınların da müjdesini veriyor.

May’in 1992 tarihli ilk solo albümü ve uzun süredir CD’de, plaklarda ve dijitalde bulunmayan “Back To The Light”, kısa süre önce orijinal parça listesinin yanı sıra dönemden kaydedilen bonus canlı ve stüdyo şarkılarını içeren çeşitli formatlarda yeniden yayınlandı.

Piyasaya sürüldüğünde, Birleşik Krallık albüm listesinde 6. sıraya yerleşen “Back To The Light”, bir dizi single üretmişti. Albümde yer alan “Too Much Love Will Kill You”, Nisan 1992’de Wembley Stadyumu’ndaki Freddie Mercury anma konserindeki duygusal bir performans sırasında dinleyiciye tanıtılmış ve İngiltere’de 5 numaraya kadar ulaşmıştı.

tr_TRTurkish