Brass Against ve Amanda Brown’dan Bir Audioslave Klasiği

New York merkezli, nefesli çalgıları başrole taşıyan topluluk Brass Against, hayranı olduğu, rock sahnesinin klasikleşen parçalarını kendilerine has yöntemlerle yorumlamayı sürdürüyor.

Topluluğun yeni performansı aynı zamanda geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Chris Cornell’e bir saygı duruşu özelliği taşıyor.

Cornell ve Rage Against The Machine üyelerinin ortaklığıyla kurulan ve 2000’li yıllara damgasını vuran Audioslave’in çıkış şarkısı “Show Me How to Live”i konuk solist Amanda Brown ile birlikte seslendiren topluluk ilgi çeken performanslarına bir yenisini daha ekliyor.

Brown, Stevie Wonder, Alicia Keys, Justin Timberlake ve Lenny Kravtiz gibi simge isimlerle geri vokal olarak sahne aldığı çalışmalarıyla tanınıyor.

19 Kasım 2002’de piyasaya sürülen Audiosalve’in çıkış albümünde yer alan parçanın, albümün yayımlanmasının 16. yıl dönümüne yakın Brass Against ve Amanda Brown tarafından yorumlanarak öne çıkarılması da dikkatlerden kaçmayan bir diğer nokta.

New York City’deki Big Orange Sheep Studio’da gerçekleştirilen performans Amanda Brown ve Brass Against’in keyifli birlikteliğini gözler önüne sererken, Chris Cornell’ı bir kez daha anmak için de fırsat oluyor.

Topluluk bundan önce de yine Audioslave’in “Gasoline” ve “Cochise”, Rage Against the Machine’den “Killing in the Name” ve “Wake Up”, Tool’dan “The Pot” ve “Lateralus” ile Pantera’dan “Walk”u yorumlayarak adından söz ettirmişti.

tr_TRTurkish