Borusan Müzik Evi’nde bu hafta: Under the Surface, Şevket Akıncı & Hezarfen Ensemble

Borusan Müzik Evi, bu hafta iki önemli konsere sahne olacak. Müzikseverler 18 Nisan Perşembe günü Hollandalı üçlü Under the Surface, 20 Nisan Cumartesi ise gitarist, besteci, aranjör, prodüktör ve doğaçlamacı Şevket Akıncı ve çağdaş müzik topluluğu Hezarfen Ensemble ile buluşacak.

Bu sezon 10. yaşını kutlayan Borusan Müzik Evi bu hafta iki önemli konsere ev sahipliği yapacak. 18 Nisan Perşembe akşamı, 2017’de çıkardıkları ilk albümleriyle dikkatleri üzerine çeken Hollandalı üçlü Under the Surface; 20 Nisan Cumartesi akşamı ise gitarist, besteci, aranjör, prodüktör ve doğaçlamacı Şevket Akıncı’nın çağdaş müzik topluluğu Hezarfen Ensemble ile kaydettiği Escher Chronicles projesi müzikseverlerle buluşuyor.

Hollandalı Under the SurfaceJoost LijbaartBram Stadhouders ve Sanne Rambags tarafından kurulan yeni bir topluluk. 2015’te Beaux Jazz’da yolları kesişen üçlü son derece maceracı bir ruhla 2017’de ilk albümlerini yayımladı. Olağanüstü yorumlar alan bu çalışmalarını dünyanın dört bir yanındaki festivallere taşıdılar. Birbirini ortak bir sanatsal dürtü sayesinde bulan, farklı nesillerden gelen bu benzersiz üçlü, Borusan Müzik Evi’nde “Music Behind Silence” adını verdikleri projeleriyle yer alacak.

Resim ve grafiği seslerle buluşturan çalışma

20 Nisan Cumartesi akşamı Borusan Müzik Evi’nde sahnede olacak gitarist, besteci, aranjör, prodüktör, doğaçlamacı Şevket Akıncı ve çağdaş müzik topluluğuHezarfen Ensemble ise birlikte kaydettikleri, Grammy aday olan Escher Chronicles adlı çalışmalarını seslendirecekler. Akıncı’nın Hollandalı sanatçı M.C. Escher’in baskıları, taşbasmaları ve bakır klişelerinden esinlenen bestelerine yer verdiği albüm, Escher’in farklı dönemleri ve stilleri arasında köprü işlevi görüyor. Türkiye’nin en iyilerinden  Nos Visuals & NohLab’in görsellerinin dev ekrana yansılatacağı konserde, resim ve grafiği seslerle buluşturan ve övgüler almış bir proje sizlere sunulacak.

PROGRAM

UNDER THE SURFACE “MUSIC BEHIND SILENCE”

JOOST LIJBAART, SANNE RAMBAGS, BRAM STADHOUDERS

18 NİSAN 2019 PE 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

JOOST LIJBAART davul
BRAM STADHOUDERS
 gitar
SANNE RAMBAGS 
vokal

ŞEVKET AKINCI & HEZARFEN ENSEMBLE 
NOS VISUALS & NOH LAB 
“ESCHER CHRONICLES”

ORHUN ORHON şef

20 NİSAN 2019 CMT 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com  

tr_TRTurkish