Bono “Surrender: 40 Songs, One Story” İsimli Anı Kitabını Duyurdu

U2 şarkıcısı Bono, edebiyat dünyasına ilk adımı niteliğindeki anı kitabı “Surrender: 40 Songs, One Story”nin Kasım ayında yayımlanacağını duyurdu.

Sesli kitap biçiminde de yayımlanacak 576 sayfalık kitap 1 Kasım’da yayınlanacak ve adının da altını çizdiği gibi U2’nun 40 önemli şarkısının kökenini keşfedecek. Her bölüm, kapsadığı şarkının adını taşıyor ve kitap boyunca Bono’nun hayat hikayesinin izlerini takip ediyor.

Bir basın açıklamasında belirtildiği gibi, kitap sadece Bono’nun tüm müzikal yolculuğunu değil, aynı zamanda hayatında hem yolunu açan hem de eşlik eden kritik anları detaylandıracak. “Dublin’de büyüdüğü ilk günlerinden, 14 yaşındayken annesini ani kaybı da dahil olmak üzere, U2’nin dünyanın en etkili rock gruplarından biri olma yolundaki beklenmedik yolculuğuna, AIDS ve aşırı yoksullukla mücadeleye adanmış 20 yıllık aktivizmine kadar her şeyi kapsıyor.”

10 Mayıs’ta 62. doğum gününü kutlamak için Bono, U2’nin ’79 single’ının Ramones’ten ilham alan ortaya çıkışını detaylandıran “Out of Control” bölümünün okumasını bir animasyon tanıtım ile paylaştı.

Rosewood Creative tarafından yönetilen ve Bono’nun orijinal çizimlerini temel alan animasyona aşağıda göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish