Bombay Bicycle Club Yeni EP’si ‘Fantasies’i İlk Single’ı ‘Fantasneeze’ ile Duyurdu

Bombay Bicycle Club yeni EP’si ‘Fantasies’i duyurdu ve ilk single’ı ‘Fantasneeze’i paylaştı.

Dört parçadan oluşan ve 23 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak EP’de Lucy Rose, Rae Morris, Liz Lawrence ve Matilda Mann ile ortak çalışmalar yer alıyor.

Grubun EP’den çıkan ilk single’ı ‘Fantasneeze’, Matilda Mann’ın vokallerini içeriyor. Bir basın açıklamasında şarkı ve proje hakkında konuşan grup şunları söyledi: “‘Fantasneeze’i albümden sonra yayınlamak üzere bekletmeye karar verdiğimizde, çalışmaya devam ettik ve kısa sürede diğer üç şarkıyı tamamladık.”

Şöyle devam ettiler: “Bunu bir Bombay & Friends albümü olarak düşünüyoruz çünkü her şarkıda grubun iyi bir arkadaşı şarkı söylüyor (Lucy Rose, Rae Morris, Liz Lawrence, Matilda Mann). Bazıları grupla uzun süreli ve yakın ilişkileri olan eski arkadaşlar (örneğin Lucy Rose), Matilda Mann ise daha yeni bir iş birlikçi (birkaç yıl önce Jack ile birlikte yazmak için iletişime geçmişti). Bu albüm aynı zamanda ‘My Big Day’in devamı niteliğinde, zira bu albüm de aynı dönemde kaydedilmiş ve Dave Fridmann tarafından mikslenmişti, ancak albüm için uygun olmadıklarını düşünsek de bu şarkıların uzun süre bekletilemeyecek kadar güçlü olduğunu da biliyorduk.”

Yeni albüm, grubun İngiltere Resmi Albüm Listesi’ne üç numaradan giriş yapan altıncı albümü ‘My Big Day’i takip ediyor. Chaka Khan, Damon Albarn, Jay Som, Nilüfer Yanya ve Holly Humberstone gibi isimlerle ortak çalışmalar içeren albümün prodüktörlüğünü grubun solisti Jack Steadman üstlenirken, Paul Epworth ve Ben Allen da albüme katkıda bulundu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

NME.com

tr_TRTurkish