Bob Dylan’dan Albüm Duyurusuyla Birlikte Yeni Şarkı

Son dönemde kulaklarımıza ulaşan iki yeni şarkıyla birlikte tam da içinde bulunduğumuz koşullarda yeni bir Bob Dylan albümü nasıl gider diye düşünürken Dylan’dan, beklediğimiz yeni albüm duyurusu geldi.

Sekiz aradan yıl sonra gelecek “Rough and Rowdy Ways” isimli albümün, 19 Haziran’da Columbia etiketiyle piyasaya sürüleceği açıklandı.

“Rough and Rowdy Ways” isimli albümün, 19 Haziran’da Columbia etiketiyle piyasaya sürüleceği açıklandı.

Geçen Mart ayı sonunda “Murder Most Foul” isimli 17 dakikalık yeni şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken Dylan, Nisan ayı ortasına geldiğimizde ise Walt Whitman’ın “Song of Myself” şiirine atıfta bulunan bir diğer yeni şarkısı “I Contain Multitudes” ile bu kez olası yeni albüm ihtimallerini akıllara getirmişti.

“Murder Most Foul”, 60 yıllık Amerikan popüler tarihi üzerinden bir okuma yaparak Başkan John F.Kennedy’nin suikastı etrafında şekillenirken “I Contain Multitudes”, David Bowie’den Edgar Allan Poe’ya, İrlandalı şair Anthony Raftery’den, William Blake ve The Rolling Stones’a kadar müzik ve edebiyat sahnesine iz bırakan isimlere atıfta bulunurken bol kelime oyunu barındıran sözel içeriğiyle dikkat çekmişti.

Şimdi ise “False Prophet” isimli yeni şarkısıyla birlikte yeni albüm beklentilerini de karşılıksız bırakmayarak albüm duyurusunu da yapıyor Dylan.

19 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak “Rough and Rowdy Ways”, Dylan’ın ilk albümünden tam 57 yıl sonra yayınlanacak 39. albümü olarak şimdiden gündeme oturuyor.

Dylan’ın son stüdyo albümü “Tempest” 2012’nin Eylül ayında piyasaya sürülmüştü. O zamandan beri “Shadows in the Night” (2015), “Fallen Angels” (2016) ve “Triplicate” (2017) gibi cover şarkıların yer aldığı albümleri yayımlayan Dylan, devam eden Bootleg serisinin yeni sürümü “Johnny Cash: The Bootleg Series Vol. 15”i geçen yıl paylaşılmıştı.

tr_TRTurkish