Blue Öyster Cult’dan Yirmi Yıl Sonra Geri Dönüş Albümü “The Symbol Remains”

70’ler Amerikan klasik rock sahnesinin ilham kaynağı topluluklarından Blue Öyster Cult, yeni albümü “The Symbol Remains” ile huzurlarınızda.

Grubun son albümü 2001 tarihli “Curse Of The Hidden Mirror”ın piyasaya sürülmesinden yaklaşık yirmi yıl sonra dinleyiciyle buluşan albüm, geçen onca zamanın acısını çıkartırcasına mükellef bir rock ziyafeti vadediyor.

Klasik kadrodan günümüze kalan Donald Roeser ve Eric Bloom’un 2017’de yazmaya başladığı 14 yeni şarkının yer aldığı ve Frontiers Music Srl etiketiyle kulaklarımıza ulaşan albüm, grubun karakteristik kodlarından birçok detayla birlikte günümüz rock hava sahasına kanat açan şarkı yapılarıyla da ilgiyi hak eden pırıtılı bir yapım olarak çıkıyor karşımıza.

Topluluğun “bugüne kadarki en ruhlu, çeşitli ve ilham verici albümlerinden biri” sloganıyla öne çıkarılan “The Symbol Remains”, klasik rock’tan, blues, country, hard rock ve metal kara sularına dek uzanan geniş bir perspektif sunuyor.

New York çıkışlı grup, öncü çalışmalarıyla nasıl hard rock ve heavy metal sahnesini etkilediyse, yirmi yıl sonra gelen albümüyle de tüm bu türlerden örnekler vermeyi ihmal etmiyor.

Donald “Buck Dharma” Roeser albümle ilgili hissiyatını, “Hedef, yeni müziğin eski kayıtlarımızın kalitesine ve canlılığına ayak uydurmasıydı ve bunu başarıyla yaptığımıza inanıyorum,” sözleriyle ifade ediyor.

Vokalist/gitarist Donald “Buck Dharma” Roeser ile vokalist/ritim gitaristi Eric Bloom orijinal çekirdek ikilisinin yanı sıra gitar ve klavyelerde Richie Castellano, bas gitarist Danny Miranda ve davulcu Jules Radino güncel kadrosuyla yola devam eden kıdemli topluluğun yeni albümü, sound, ruh ve performans bakımından tam anlamıyla adına yakışır, ilham verici bir geri dönüş olarak geçiyor kayıtlara.

tr_TRTurkish