Bloodbath Yeni Albümünü Çıkış Şarkısı “Zombie Inferno” ile Duyurdu

İsveçli death metal ekibi Bloodbath, altıncı stüdyo albümleri “Survival of the Sickest”ın 9 Eylül’de çıkacağını duyurdu. Grup duyuruyla birlikte albümün çıkış şarkısı “Zombie Inferno”yu da Napalm Records etiketiyle paylaştı.

Şarkı, grubun layığıyla sergilediği eski usul death metal işçiliğini yüksek seviyeden aktarırken, doyurucu riff örgüsü ve yüksek temposuyla birlikte şarkıcı Nick Holmes’un şarkıcılık hünerlerini de ziyadesiyle yansıtıyor.

Grup basın açıklamasında “Bir adamın, gezegeni uygunsuz bir şekilde ele geçirmiş gibi görünen Zombi istilasından kurtulma mücadelesi,” ifadesini kullanıyor.

Bloodbath, yeni albüm “Survival of the Sickest”ta geçmişin death metaline saygılarını sunarken kayıtta kendilerine Napalm Death’ten Barney Greenway, Gorguts’tan Luc Lemay ve Morgoth’dan Marc Grewe gibi türün usta isimleri katkıda bulunuyor.

Esasen bir tür süper grup olan Bloodbath’ın kadrosuna da değinmeden geçmemek lazım.

Mikrofon başında Paradise Lost solisti Nick Holmes’u dinlediğimiz ekipte Katatonia’dan Anders Nyström gitarda, Jonas Renkse ise bas gitarda yer alırken, davulda eski Opeth kadrolarından bildiğimiz Martin “Axe” Axenrot ve kayıt oturumlarında mesai yapan Lik ve Nale gruplarından gitarist Tomas Åkvik yer alıyor.

Ash Pears’ın yönettiği bol kanlı müzik videosunda şarkıcı Holmes’u direksiyon başında, zombilerle dolu bir otoyolda son sürat ilerlerken izliyoruz.

Bloodbath “Survival of the Sickest” şarkı listesi:

01. Zombie Inferno

02. Putrefying Corpse

03. Dead Parade

04. Malignant Maggot Therapy

05. Carved

06. Born Infernal

07. To Die

08. Affliction of Extinction

09. Tales of Melting Flesh

10. Environcide

11. No God Before Me

What's your reaction?

tr_TRTurkish