Blonde Redhead Yeni Albümü “Sit Down for Dinner”ı İlk Single “Snowman” ile Duyurdu

Blonde Redhead, 2014’ten bu yana gelecek ilk yeni albümleri “Sit Down for Dinner” ile geri dönüyor. 29 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak albüm çıkış single’ı “Snowman” ile duyuruldu.

New York, Milano ve Toskana’ya kadar uzanan yerlerde beş yıllık bir süre boyunca yazıldı. Albümün sözleri, yetişkinliğin kaçınılmaz mücadelelerini masaya yatırıyor; bu bir iletişim bozukluğu mu, hangi yöne döneceğinizi şaşırmak mı yoksa hayallerinize tutunmak mı?

Grup üyesi Kazu Makino, albüm için Joan Didion’un 2005 tarihli anı kitabı The Year of Magical Thinking’deki bir pasajdan ilham aldı. “Hayat hızla değişir. Hayat bir anda değişir. Akşam yemeğine oturursun ve bildiğin hayat biter.”

Aynı zamanda Makino ile ikiz kardeşler Simone ve Amedeo Pace’den oluşan grup, provalarda veya turnelerde yemeğe uzun zamandır önem veriyor. Simone yaptığı açıklamada, “Pek çok insanın yemek yediğini ve koştuğunu, televizyonlarının önünde yemek yediğini veya bunu çok fazla umursamadığını biliyorum – ve bu sorun değil – ama biz gerçekten yapıyoruz” dedi. “Oturup birbirimizle vakit geçirmemiz için bir an.”

İlk single “Snowman”, şarkıcı Amedeo’nun sesi Brezilya deneysel müziğinden ilham alan bir groove üzerinde kusursuz bir şekilde süzülüyor. Amedeo’nun açıkladığı gibi, şarkı “görünmez ve tespit edilemez olmanın nasıl bir lütuf ya da lanet olabileceği ve bunun nasıl zaman zaman hepimizin hissettiği ve arzuladığı bir şey olduğu” hakkında.

Blonde Redhead “Sit Down for Dinner” şarkı listesi:

01. Snowman

02. Kiss Her Kiss Her

03. Not for Me

04. Melody Experiment

05. Rest of Her Life

06. Sit Down for Dinner Pt 1

07. Sit Down for Dinner Pt 2

08. I Thought You Should Know

09. Before

10. If

11. Via Savona

tr_TRTurkish