Black Sabbath Basçısı Geezer Butler Otobiyografisi Üzerinde Çalışmaya Başladı

Black Sabbath bas gitaristi Geezer Butler, otobiyografik kitabı üzerinde çalışmalara başladığını duyurdu.

Cleveland.com’a konuşan Butler, “Başladım çünkü ailem öldüğünde, onlara bildiğimden çok daha fazla şey sormayı dilemiştim,” diyor.

Torunlarının okuması için bir anı yazmaya başladığını ve şu anda bunu yapmanın tam ortasında olduğunu söyleyen usta müzisyen, “eski zamanlar ve Birmingham’da büyümek gibi şeylerin üzerinden geçmek eğlenceliydi” derken herhangi bir olası bir çıkış tarihi açıklamıyor.

Butler, 1968’de vokalist Ozzy Osbourne, gitarist Tony Iommi ve Bill Ward ile Black Sabbath’ı kurdu. Grubun 1970 yılında kendi adını taşıyan ilk çıkışından başlayarak, grubun birincil söz yazarı rolünü de üstlendi. Seksenlerin ortalarına kadar grupta kaldı ve o zamandan beri grubun 2017’de sona eren The End adlı son turu da dahil olmak üzere birkaç kez grupla yeniden bir araya geldi.

Osbourne, 2010 yılında “I Am Ozzy”yi çıkararak bir anı kitabı yazan ilk grup üyesi olmuştu, Tony Iommi, ertesi yıl “Iron Man”i piyasaya sürdü. 1979’da Osbourne’un yerini alan Ronnie James Dio’nun yayımlanan bir otobiyografisi “Rainbow in the Dark” ise 27 Temmuz’da okuyucuyla buluşacak.

Kapak Fotoğrafı: Eleanor Jane

tr_TRTurkish