black midi Gelecek Albümden Yeni Şarkı Paylaştı “Chondromalacia Patella”

Son yıllar İngiliz deneysel rock ve post-punk sahnesinin ışık saçan ekibi black midi, gelecek albümden çıkan yeni şarkı “Chondromalacia Patella” ile huzurlarınızda.

Grup yeni şarkıyla birlikte 2021 Kuzey Amerika turnesinin genişletilmiş tarihlerini açıklarken, 26 Mart’ta çıkacak albümleri “Cavalcade” için bir dinleme partisinin de duyurusunu yaparak önümüzdeki sürece ait ilk adımları da atıyor.

Şarkının isimi “chondromalacia patella”, diz kapağının altındaki kıkırdağın parçalanmasından kaynaklanan diz ağrısını ifade ediyor ve buradan hareketle şarkı biyografik içeriğiyle bir grup üyesinin koşu yaralanmasından esinleniyor.

Gitarist/vokalist Geordie Greep, gitarist Matt Kelvin, basçı Cameron Picton ve davulcu Morgan Simpson’ın İngiliz sahne sanatları kurumu The BRIT School’dan mezun olmalarının ardından kurdukları “black midi”, 2019 Haziran ayında dinleyiciyle buluşan ilk stüdyo aibümleri “Schlagenheim” ile bol alkış almış ve dikkatleri üzerine çekmişti.

Yeni şarkı “Chondromalacia Patella”, Vilhjálmur Yngvi Hjálmarsson ve susan_creamcheese tarafından yönetilen bir 3D animasyon müzik videosuyla servis edildi.

Kapak grup fotoğrafı: Titouan Massé

tr_TRTurkish