Björk Gelecek Albümün Çıkış Şarkısı “Atopos”u Klibiyle Birlikte Paylaştı

Björk, gelecek albümü “Fossora”nın çıkış single’ı “Atopos”u yayımladı.

Şarkı, İzlandalı sanatçının One Little Independent Records aracılığıyla 30 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak 10. stüdyo albümü “Fossora”dan dinlediğimiz ilk kayıt oluyor.

Björk’ün “Lütfen yüksek sesle çalar mısınız?” ricasıyla paylaştığı şarkının sözleri, Roland Barthes’ın sınıflandırılamayan diğer olarak tanımladığı “farklılıklarımız önemsizdir, birliğimiz bizden daha güçlüdür” sözünden esinlenmiş.

Viðar Logi’nin yönettiği single’ın gerçeküstü resmi videosu, Björk’ü başka bir dünyaya ait mantar ortamında parti yaparken. “Atopos” kapak görselinde görünen “parlayan orman perisi” karakteri olarak ekrana taşıyor.

Yeni albüm “Fossora”da bas klarnet altılısı, Endonezyalı ikili Gabber Modus Operandi tarafından hazırlanmış ritimler ve oğlu Sindri, kızı Ísadóra ve müzisyen Serpentwithfeet’in vokalleri yer alıyor.

Björk albümün kısmen kederden ilham aldığını söylerken, şarkılardan ikisinin Björk’ün 2018 yılında vefat eden annesi çevre aktivisti Hildur Rúna Hauksdóttir’e bir övgü olduğunu da açıkladı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish