Bisikletçi Micky Chebli Çocuklara Yardım İçin Yollarda

Çocuklar bir toplumun temelidir. Onlarla birlikte geleceğe giden yolu buluruz. Lübnan’da birçok çocuk ve yetişkinin medikal yardıma ihtiyacı var, dünyanın pek çok yerinde de olduğu gibi. Bu çocuklar sürekli olarak finansman desteğine ihtiyacı olan STK’lar tarafından tedavi ediliyor.

Bisikletçi Micky Chebli, hasta çocuk ve yetişkinlere sağlık desteği veren STK’lara 300 bin dolar yardım toplama amacıyla, Paris’ten Beyrut’a bisiklet üzerinde 4 bin kilometrelik bir yolculuk yapmaya kadar verdi.

Cyclist-Micky-Chebli-1

Bu STK’lardan biri Les Petits Soleils ve bu kurum karşılıksız olarak ihtiyacı olan tüm çocuklara sağlık desteği vermeye odaklanıyor. Paranın üçte biri olan 100 bin doları 10 cerrahi müdahale, 1000 uzmanlık gerektiren konsültasyon, 1000 aşılama, 1500 röntgen ve 500 laboratuvar tahliline gidecek.

İkinci kurum olan Myschoolpulse okulları hastanelere götürüyor. Hastanede yatan birçok çocuk eğitim alamaz, bu yüzden bu kurum onların eğitime yardımcı oluyor. Toplanan paranın bir kısmı, altı hastanede ölümcül hastalık tedavisi gören 100 çocuğun eğitimine harcanacak. Bu harcamalar aynı zamanda sanat terapisi, bilgisayar kurusu ve bire bir eğitimi de kapsayacak.

Cyclist-Micky-Chebli-3

Oum el Nour kurumu uyuşturucu kullanımı önleme ve rehabilitasyon konularından insanlara yardım ediyor. Onların 100 bin doları merkezlerde yatan 10 genç erkek ve kadının bir yıllık tedavi sosyal uyumunu kapsayacak ve de önleyici ve toplumsal duyarlılığı artırıcı programların tasarımına destek olacak. Chebli kitlesel fonlama sayfasına şunları yazdı “Benim acım geçici, bir çocuğu kurtarmak sonsuzluk.”

Cyclist-Micky-Chebli-4

Micky bu kitlesel fonlama sayfasından para topluyor ancak yolculuğuyla ilgili tüm masrafları kendi karşılıyor. Yardımsever adamın yolculuğu 26 Mayıs’ta Paris’ten başladı ve İtalya, Yunanistan, Türkiye’de devam edip bir ayın sonunda Beyrut’ta bitecek.

Haziran’ın 14’ü olduğunda hedeflenen 300 bin doların %31’i toplanmış durumda ve Chebli’nin sadece 15 günü kaldı. Umarız hedefine ulaşır…

tr_TRTurkish