Bir maçta en çok sayı atan NBA oyuncuları

NBA’in bugün geldiği seviyede çok iyi yönetilen bir organizasyon olmasının yanında, dünyanın en yetenekli oyuncularını barındırması da çok büyük bir öneme sahip. Bu oyuncular o kadar yetenekli ki kimileri bir maçta, bireysel olarak 71, 73, 81 ve hatta 100 sayı bile atabiliyorlar. Dünyanın her noktasından insanlar, NBA’i sadece bu performansları görebilmek için izliyorlar.

Biz de sizin için bir maçta en çok sayı atan NBA oyuncularını derledik.

Wilt Chamberlain, 1962 – 100 Sayı

New York Knicks’e karşı oynanan maçta, tam 100 sayı kaydeden Chamberlain, hâlâ NBA’in bir maçta en fazla sayı kaydeden oyuncusu. 1962 yılında yaşanan bu eşsiz olay, dönemin imkânlarından dolayı videolara pek fazla yansımıyor fakat yine de röportaj tadında bir video izlemeniz mümkün.

Kobe Bryant, 2006 – 81 Sayı

22 Ocak 2006’da Lakers’ın Toronto’yu 122-104 yendiği maçta Kobe Bryant NBA tarihinin bir maçta en çok sayı atan ikinci oyuncusu oldu. Tarihi maçta atılan tüm sayıları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

David Thompson, 1978 – 73 Sayı

David Thompson listemizde üçüncü sırada yer alsa da ürettiği 73 sayı bir maçta üretilen sayılar karşılaştırılınca 3. sırada almıyor. Çünkü ona gelene kadar 1. sırada yer alan Chamberlain oraları da esir alıyor. En çok sayı üreten oyuncular arasında 6. sırada yer alan Thompson’un kısa bir videosunu izlemek mümkün.

Elgin Baylor, 1960 – 71 Sayı

1960 yılında Los Angeles Lakers’ta forma giyen Elgin Baylor attığı 71 sayıyla NBA’in bir maçta en çok sayı atan oyuncusu olmuştu. Ta ki Chamberlain onu geçene kadar. Yine, onun da videolarına erişmek çok zor olsa da aşağıdaki videodan oyununa dair fikir edinmek mümkün.

David Rabinson, 1994 – 71 Sayı

San Antonio Spurs’ün efsanevi pivotu David Rabinson, Los Angeles Clippers karşısında asla unutulmayacak bir performansa imza atarak 71 sayı kaydetmişti. Rabinson’un o performansını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Devin Booker, 2017 – 70 Sayı

Devin Booker yakın tarihin en yüksek sayısı olan 70 sayıyı kaydederken bunu yapan en genç oyuncu olma unvanını da elde etmişti. Hâlâ NBA’in en iyi skorerlerinden biri olarak gösterilen Booker’ın tarihi performansını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Michael Jordan, 1990 – 69 Sayı

Listemizin son sırasında Majesteleri var. NBA tarihinin en iyileri arasında gösterilen Michael Jordan, Cavaliers karşısında 69 sayılık harika bir performans sergilemişti. O performansı da aşağıdan izleyebilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish