Bir Adım Geriden’in Yeni Şarkısı ”Kararsın” Yayında

Yirmili yaşların başındaki dört İstanbullu gençten oluşan Bir Adım Geriden, yeni teklisi ”Kararsın”ı GROW etiketiyle yayınladı.

Beş yıl önce şans eseri tanışan Eren Yetik (Davul), Melihcan Çalışkan (Bas Gitar) ve Oğuzhan Özgür (Elektrik Gitar), Kadıköy’de ilk provalarını aldıklarında bambaşka tarzlarla başlayan uzun bir yolun ilk adımını attılar. Sonu gelmeyen vokal rotasyonları, sahnelerle geçen bir dönem ve sayısız ayrılığın ardından başladıkları yere geri dönen bu üçlüye vokal rotasyonunu kesin bir şekilde sonlandıran Emirhan Göl (Vokal) eklendi. Bir Adım Geriden, 2020 yılının son çeyreğinde kurulurken “Kal Bende” isimli teklilerinin temeli de aynı günün ortasında atıldı.

Bir Adım Geriden, indie ve alternatif rock dinamiklerini, başta gitar ve melodik klavyelerle müziğinde buluşturuyor. Yirmili yaşların başında olmanın spontane tecrübelerinden yansıyan sözlerini de müziğiyle birleştirerek dinleyicilerine sunuyor.

Kuruluşunun üçüncü ayında “Kal Bende” isimli şarkısını yayınlayan grup, iki ay sonra “Rüyam Biterken” isimli teklilerini Avrupa Müzik etiketiyle yayınladı. Bu süreçte BBI Music Co.’nun da desteğini alan grup, yeni teklisi “Kararsın”ı Avrupa Müzik/GROW etiketiyle yayınladı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish