Billy Joel 17 Yıl Sonra Gelecek İlk Yeni Single’ı “Turn the Lights Back On”u Duyurdu

Billy Joel yaklaşık yirmi yıl sonra ilk yeni şarkısı “Turn the Lights Back On” adlı single’ı yayınlamaya hazırlanıyor. Piano Man’in uzun süredir plak şirketi olan Columbia Records’tan çıkacak parça, 1 Şubat’ta tüm dijital platformlarda, sınırlı sayıda 7 inçlik plak baskısı ve Joel’in YouTube kanalında bir şarkı sözü videosuyla birlikte dinleyiciyle buluşacak.

Yapımcı Freddy Wexler, Arthur Bacon ve Wayne Hector ile birlikte yazılan “Turn the Lights Back On” Joel’in 17 yıl sonra ilk orijinal materyali. Son tekli çalışması 2007 tarihli “All My Life”, o zamanki eşi Katie Lee için Sevgililer Günü hediyesi olarak yazılmış bir baladdı. Son albümü 1993 tarihli River of Dreams olan sanatçı, 2001 yılında Fantasies & Delusions adlı klasik koleksiyonunu yayımlamıştı.

Altı Grammy ödüllü sanatçının stüdyoya geri dönmesi oldukça şaşırtıcı, zira Joel uzun zamandır yeniden yazmak istemediğini dile getiriyordu. 2014’te The New Yorker’a verdiği demeçte, “Bir kayıt stüdyosuna girip o tür bir hayatı yeniden yaşamak ya da başka insanların, aranjörlerin, orkestra şeflerinin ve yapımcıların dahil olduğu başka bir projeyi üstlenmek konusunda deli değilim” demişti. “Bununla uğraşmak istemiyorum.”

Ancak kısa bir süre önce, 19 Aralık’ta Madison Square Garden’da gerçekleştirdiği konserde şöyle demişti, “Sizin için çalacak yeni bir şeyimiz yok. Yine de üzerinde çalıştığımız küçük bir şey var, belki bir ara duyarsınız.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Billy Joel, photo credit Kevin Mazur

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish