Billy Corgan, Highland Park Saldırısından Esinlenen Yeni Smashing Pumpkins Şarkısı “Photograph”ı Seslendirdi

Billy Corgan ve Chloe Mendel, 4 Temmuz Highland Park’taki silahlı saldırı mağdurlarını desteklemek için 27 Temmuz’daki bir yardım konserine ev sahipliği yapan etkinlikte, Corgan’ın trajedinin ilham kaynağı olduğunu söylediği “Photograph” adlı yeni bir Smashing Pumpkins şarkısı seslendirdi.

Chicago’lu olan Corgan, “Photograph”ın, “bu korkunç şeyin olduğu yerde dururken” kendi resmini bulmakla ve en ani olayların en zararsız şeylerin anlamını nasıl tamamen değiştirebileceğiyle ilgili olduğunu açıkladı. “İyi şeyler kötüye, kötü şeyler iyiye, basit şeyler karmaşık hale gelir” dedi.

Corgan, “İyi bir şarkı mı yoksa kötü bir şarkı mı bilmiyorum ama kesinlikle hissettiklerimi ifade ediyor” diye ekledi.

Corgan’ın, Smashing Pumpkins davulcusu Jimmy Chamberlin, Perry Farrell ve daha fazlası ile performanslar sergilediği etkinlikten elde edilen tüm gelir, bir silahlı kişinin Bağımsızlık Günü geçit töreninde ateş açması, yedi kişinin ölmesi ve düzinelerce kişinin yaralanmasının ardından kurulan Highland Park Toplum Vakfı’nın 4 Temmuz Fonu’na bağışlandı.

Smashing Pumpkins’in son albümü “CYR” kasım 2020’de dinleyiciyle buluşurken. Corgan’ın “Mellon Collie and the Infinite Sadness” ve “Machina/The Machine of God” albümlerinin devamı olarak nitelendirdiği yeni albüm hakkındaki gelişmeler de merekla bekleniyor.

Yeni şarkı “Photograph” buradan ulaşabilirsiniz (97 dakika civarında).

consequence.net

tr_TRTurkish