Bilge Teker’in Yeni Teklisi ‘Masal’ Yayında

Geçtiğimiz mart ayında ilk single’ı ‘Bu Adam’ ile dijital platformlarda yerini alan Bilge Teker’in yeni single’ı ‘Masal’ yayında.

Bilge Teker şarkıyla ilgili olarak, “Evvel zaman içinde ile başlayan masalları biliriz, karakterleri genelde çok uzak diyarlarda yaşar ve anlatıcının tasvirinde ne ise herkes onları öyle bilir, peki ya bu karakterler kendi istekleri dışında bir masala hapsolmuşsa?” diyor.

Yaşar Görkem Arslan’ın prodüktörlüğünü üstlendiği yeni single’da Pop R&B tınıları dinleyicilere ulaşıyor. ‘Masal’ı dinlerken çıkacağınız yolda, insanların bizi kendi isteklerine göre konumlandırıp, istedikleri karakter olmamız için uğraştıklarını göreceksiniz.

22 yaşında ve konservatuvarda sahne sanatları Opera-Şan öğrencisi olan Bilge’nin müzikal yolculuğu küçük yaşlarda başladı. İlkokulda Dünya Çocuklar Günü için kurulacak bir koroya seçilmesi ile başlayan yolculuğunda, eğitim hayatı süresince korolarda ve gruplarda aktif olarak rol aldı. Lisans eğitimine klasik müzik yönünde devam eden Bilge, tek bir türe bağlı kalmayı sanatın ruhuna aykırı bulmakta, aldığı eğitimin ona kattığı donanım ve vizyonla farklı türlerde müzik yapmayı hedeflemektedir.

What's your reaction?

tr_TRTurkish