BİFO, FAZIL SAY’IN FLÜT KONÇERTOSU’NUN DÜNYA PRÖMİYERİYLE SEZONU AÇIYOR

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 20. yılını kutlayacağı 20182019 sezonunu 4 Ekim 2018 Perşembe akşamı gerçekleşecek konserle açıyor. Fazıl Say’ın Flüt Konçertosu’nun dünya prömiyerinin yapılacağı konserde Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO, flüt sanatçısı Bülent Evcil’e eşlik edecek.

Bu sene 20. yılını kutlayan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), yeni sezonun açılışını bir dünya prömiyeriyle yapıyor. Fazıl Say’ın BİFO’nunüyelerinden Bülent Evcil için yazdığı Flüt Konçertosu ilk kez 4 Ekim 2018 Perşembe akşamı 20.00’de İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’teki Açılış Konseri’nde seslendirilecek. Konser, iki sanatçının işbirliğinin unutulmayacak bir anısı olacak. Ayrıca konser öncesi gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile 19.00–19.40 saatleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’in Dolmabahçe Salonu’nda bir söyleşi yapılacak.

BİFO solisti Bülent Evcil, Sir James Galway ile çalışmış, ülkemizin ve dünyanın en prestijli orkestraları ile Maazel, Strugala, Tabakov ve Aykal gibi şeflerle konserler vermişti. Kuşağının en iyi flütçülerinden biri olarak kabul edilen sanatçı, klasik müziğin başyapıtlarından çağdaş kompozisyonlara ve tangolara uzanan çok geniş bir repertuvara sahip.

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

PROGRAM

AÇILIŞ KONSERİ

4 EKİM 2018 PE. 20.00

İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ICEC

SASCHA GOETZEL şef
BÜLENT EVCİL flüt

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

IPPOLITOV-IVANOV Kafkas Eskizleri, 1. Süit, Op. 10
SAY Flüt Konçertosu*
RAVEL La Valse, koreografik şiir
RESPIGHI Roma Çamları, senfonik şiir

tr_TRTurkish