Bîdar’dan Yeni Sıngle ‘Kapsül’ Yayında

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan albümü ‘İçi Kafamın’ ile müzikal becerilerine ve türler arasında yaptığı keyifli seyahatlerine şahit olduğumuz Bîdar dinleyenlerine 2023 yılının son hediyesini verdi. Hayatın karmaşıklığını mercek altına aldığımız yeni parça ‘KAPSÜL’ tüm dijital platformlarda yayında.

Bîdar’ın samimi vokalleriyle kulaklıklarımıza gelen ‘KAPSÜL’; hayatın karmaşıklığını, değişen insan doğasını ve içsel çatışmaları ele alıyor. Dinleyen herkesin kendi yaşantısından bir parça bulabileceği çalışmanın enstrümantasyonu da şarkı sözlerine paralel enerjiler barındırıyor. Zeynep Oktar tarafından hazırlanan altyapı, tempolu bir şekilde başlayıp; hüzünlü yaylılar ve güçlü synth’lerle devam ediyor. Söz ve müziği Bîdar’a ait olan parçanın; aranjmanında Bîdar, Özgün Tuncer ve Zeynep Oktar yer alıyor. Prodüksiyon Zeynep Oktar, mix ve mastering ise Özgün Tuncer imzalı.

Çalışmanın görsel dünyasında ise ‘İçi Kafamın’da da olduğu gibi yapay zekâ etkilerini görmek mümkün. Parçanın sözlerinden ilham alarak hazırlanan kapak Dilara Başköylü imzalı. ‘KAPSÜL’ün dijital dağıtım operasyonunu ise Kahuna üstleniyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish