Bernie Sanders Hakkında Yapılan Esprili Görsellere Yanıt Verdi

Bernie Sanders, ABD Başkanı Joe Biden’ın göreve başlama töreninde görüntülenmesinin ardından hakkında yapılan esprili görsellere yanıt verdi.

Hayranları, 20 Ocak Çarşamba günü ABD Kongre Binası’ndaki sınırlı kalabalık arasında yer alan Vermont Senatörünün Brendan Smialowski tarafından çekilen fotoğrafını paylaştıkları her görsele ekleyerek âdeta bir akım başlatmıştı.

Çok geçmeden yayılan bu esprili fotoğraflar hareketi klasikleşmiş albüm kapaklarına kadar ulaştı.

Bir palto, bir çift eldiven ve koruyucu bir yüz maskesi takan, üşüyen görüntüsüyle, politikacının fotoğrafı The Beatles, Nirvana, Pearl Jam, The Killers, Fleetwood Mac, Arctic Monkeys ve daha birçok grubun albüm kapak görseline yerleştikçe olay, kısa süre sonra yemin töreni gününün en büyük ‘mem’lerinden birine dönüştü.

Viral yayılma konusundaki kısa ve öz düşüncelerini dile getiren Sanders, “Bu, insanların Vermont’ta iyi eldivenler yaptığımızın farkına varmasını sağlıyor. Bazı güzel paltolarımız da var” diyor.

Sanders ayrıca, CBS’den Gayle King’e de şunları söyledi: “Biliyorsunuz, Vermont’ta ısınmak için giyiniyoruz. Soğuk hakkında bir şeyler biliyoruz ve iyi modayla o kadar ilgilenmiyoruz. Sıcak kalmak istiyoruz ve bugün yaptığım buydu.”

Aşağıda Bernie Sanders eklenmiş albüm kapak görsellerden bazılarına göz atabilirsiniz. Konuyla ilgili Instagram hesabı ise bu linkte. https://www.instagram.com/theberniealbums/

Nme.com

tr_TRTurkish