Berk Çavdar Yeni Teklisi ”Yanımda, Yanında” ile Huzurlarınızda

2021’de berkcavdar adı altında “Aklında yerim var mı?” isimli ilk Türkçe şarkısını dinleyiciyle buluşturan Berk Çavdar, solo projesiyle yayımladığı teklilerine ‘’Yanımda, Yanında’’ adlı yeni parçayı da ekledi.

“Yanımda, Yanında”, berkcavdar’ın önceki işlerine kıyasla vokal ve lirik yapının daha öne çıktığı, müziğin anlatılan hikâyeyi desteklediği bir çalışma.

Lo-fi melodik dokuların hip-hop benzeri güçlü kick’ler ve dinamik ritimlerle birleşimi, şarkıyı vokal ağırlıklı olmasına rağmen bir “ballad” hissinden uzaklaştırmaktadır.

Şarkı, kaotik toplumsal atmosfer, bitmek bilmeyen beklentiler ve hayal kırıklıkları tarafından nefessiz bırakılan bir kişinin, çareyi kendisini evinde ve güvende hissettiren o kişide aramasını anlatıyor. Anlatıcı, en çok istediği o kişiyle beraber olduğunda dünyanın düzelmeyeceğinin ve işlerin mucizevi bir şekilde iyiye gitmeyeceğinin farkındadır ama sürekli şikâyet ettiği bu haksızlıkların ve kötülüklerin, istediği kişiyle beraber olabilse onu o kadar da rahatsız etmeyeceğini ve bunun ne kadar bencilce olduğunu kabullenmiştir. Bu bencilliğin beraberinde getirdiği içsel çatışmalar yetmezmiş gibi, söz konusu ikilinin bir araya gelmesini engelleyen geçmiş hatalar ve güvensizlikler de vardır.

berkcavdar’ın yeni teklisi ‘’Yanımda, Yanında’’ BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

tr_TRTurkish