Benediction Yeni Albüm Yayın Tarihini Erteledi

Death metal sahnesinin İngiltere, Birmingham çıkışlı emektar topluluğu Benediction beklenen albümünün yayın tarihini ertelemek zorunda kaldı.

Aslında Mayıs ayında yayımlanması planlanan albümün, dünyayı pençesine alan koronavirüs pandemisi nedeniyle Ağustos ayında piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Grup tarafından yapılan açıklamada, albümün basılması ve yayımlanmasındaki açık fiziki ve lojistik problemler nedeniyle daha önce açıklanan tarihte piyasaya sürülemeyeceği belirtilirken yeni yayın tarihi olarak Ağustos ayı işaret ediliyor.

Bununla birlikte topluluk, Nuclear Blast etiketiyle çıkacak albümün yayını öncesi dijital platformlar üzerinden en az bir şarkı paylaşmak için çalıştıklarını da belirtiyor.

Grubun ikinci albümü “The Grand Leveler”ın hemen öncesinde ekibe katılan ve Mayıs 1998’de ayrılan Dave Ingram, geçen yaz yeniden topluluğa dönmüştü.

Benediction, 1990 yılının son çeyreğinde çıkardığı ve mikrofon başında, daha sonra Napalm Death ile efsaneleşecek Mark “Barney” Greenway’in yer aldığı “Subconscious Terror” albümüyle death metal sahnesine sıkı bir giriş yapmıştı. 90’lı yıllarda ortalığı kasıp kavuran topluluğun son albümü “Killing Music” ise 2008 yılının Ağustos’unda dinleyiciyle buluşmuştu.

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish