Bello ve Ellefson’lu Altitudes & Attitude’den Albüm Haberi ve Yeni Şarkı

Metal sahnesinin en mühim bas gitaristlerinden Megadeth’den David Ellefson ve Anthrax’dan Frank Bello’yu bir araya getiren proje “Altitudes & Attitude” yeni albümle geri dönüyor.

İkilinin “Get It Out” başlıklı ilk uzunçaları 18 Ocak 2019’da Megaforce etiketiyle yayımlanmaya hazırlanıyor.

Vokal, gitarda Frank Bello ve bas gitarda David Ellefson’u gördüğümüz ekibin 2014 tarihli kendi adlarını taşıyan üç şarkılık EP.nin ardından yayımlayacakları albüm, davuda  Jeff Friedl (A Perfect Circle, Ashes Divide)’in katılımı ve yapımcı Jay Ruston (Anthrax, Steel Panther, Stone Sour) ile kaydedildi.

Albüme katkıda bulunan konuk müzisyenler arasında ise Ace Frehley (Kiss), Gus G (Ozzy Osbourne, Firewind), Nita Strauss (Alice Cooper), Christian Martucci (Stone Sour) ve Satchel (Steel Panther)’in isimleri dikkat çekiyor.

“Altitudes & Attitude”in öyküsü Bello ve Ellefson’un amplifikatör üreticisi Hartke için bir araya gelmeleri ve bir turne yapmaya başladıkları 2010 yılına dayanıyor. Gösterileri desteklemek için bazı parçalara ihtiyaç duymaları ve şarkı yazmalarıyla başlayan süreç sonunda aralarında oluşan kimyayı keşfetmeleri ile bu noktaya kadar taşınıyor.

Merakla beklenen albümden çıkan ilk şarkı “Out Here” geçtiğimiz günlerde paylaşıldı.

tr_TRTurkish