Belle And Sebastian’dan Albüm Yayını Öncesi Yeni Tekli “I Don’t Know What You See In Me”

Belle And Sebastian’ın yeni şarkısı “I Don’t Know What You See In Me”, cuma günü dinleyiciyle buluşacak “Late Developers” isimli yeni albümün anonsuyla eşzamanlı yayımlandı.

Doksanların ortasında indie pop ve rock içerisinde kendilerine toy, ılıman, bir o kadar da keyifli bir köşe kapmış ünlü İskoç grubu Belle and Sebastian, 2023’e güçlü bir giriş yapıyor. 13 Ocak’ta çıkacak on ikinci albümleri “Late Developers”ın çıkış teklisi “I Don’t Know What You See In Me”, akla takılan melodilerinin yanı sıra oluşumun pop şarkı yazarı Wuh Oh/Peter Ferguson’la ilk ortak çalışması.

Andrew Litten yönetmenliğindeki klibi eşliğinde “I Don’t Know What You See In Me”, Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle tüm platformlarda.

Solist Stuart Murdoch, şarkıyla ilgiyle şu ifadeleri kullandı: “Bu parçanın son mix’ini geçen yaz İskoçya’nın çeşitli bölgelerinde bisiklet sürerken dinledim. Prodüktörlüğünü ve yazımının bir kısmını üstlenen Peter, çok yakın bir arkadaşımız. Bitmiş halini dinledikçe, bu eserin vokallerini üstlenen kişi olmakta şanslı olduğum duygusunu giderek daha yoğun hissettim. Sesimin belki hiç olmadığı kadar yükselmesine ve süzülmesine izin verdim. O altın sarısı ve yaprak yeşili doğada bu fon müziğiyle ilerledikçe, bir Belle and Sebastian bestesi dinlediğimi unutup herhangi bir pop radyo istasyonu dinliyormuş gibiydim. Her türlü müzik, bir nevi kaçıştır ve bu son çalışmayla belki hiç olmadığı kadar her şeyden kaçış sağlayacak, herkese iyi gelecek bir şey yaptık. Teşekkürler Pete!”

2022’de “A Bit of Previous” projeleriyle listelere giren Belle and Sebastian’ın, henüz bir yılı doldurmadan sunacakları bu yepyeni 11 şarkı, benzer bir güneşli atmosferle soğuk kış günlerimizi ısıtmak istercesine tınlıyor. Bu parlaklık, grubun her zamanki keskin melodi ve sözlerinin yanı sıra, psychadelic pop’tan stadyum rock’ına, daha akustik anlardan alışageldik The Smiths etkilenimlerine uzanan bir çeşitlilikle de hayat buluyor.

Belle and Sebastian’dan “I Don’t Know What You See In Me”, Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle tüm platformlarda. Yeni albüm “Late Developers” ise 13 Ocak 2023’te yayımlanıyor.

Belle and Sebastian “Late Developers” şarkı listesi:

1. Juliet Naked

2. Give A Little Time

3. When We Were Very Young

4. Will I Tell You A Secret

5. So In The Moment

6. The Evening Star

7. When You’re Not With Me

8. I Don’t Know What You See In Me

9. Do You Follow

10. When The Cynics Stare Back From The Wall

11. Late Developers

Fotoğraf: Anna Crolla

tr_TRTurkish