Belau’nun Yaklaşan Albümünden Yeni Şarkı “Rapture”

Belau, Avrupa müzik sahnesinin en umut verici yeni elektronik seslerinden biri olarak gösteriliyor.

Üç yıl içinde 23 ülkede 200’e yakın canlı performans sergileyen ekip, ilk uzun metrajlı albümü “The Odyssey” ile en iyi elektronik müzik albümü kategorisinde Macar Grammy ödülünü kazandı.

Grup, Kirstine Stubbe Teglbjærg (Blue Foundation) içeren yepyeni bir şarkıyla yakında çıkacak albümlerinden ilk izlenimleri sunuyor. “Colourwave” adlı, uzun zamandır beklenen ikinci albümleri 29 Mayıs’ta çıkacak grubun, egzotik ritimlerini sonbaharda başlayan turlarında canlı olarak duyabilirsiniz.

Peter Kedves ve Krisztian Buzas’ın omuzlarında yükselen Belau, insanlara müzik yoluyla barınak sağlamaya çalıştuklarını belirtirken, modern ve zarif elektronik ritimler ve bireyin ruhunun derinliği aracılığıyla kendini tanıma yolunu temsil eden bir grup olarak tanımlıyorlar. Doğanın temel unsurlarından, özellikle de sonsuz denizden esinlenerek.

Sürekli büyüyen projenin uzun vadeli hedefleri, her biri dünyadaki farklı bir coğrafi bölgenin havasını yakalayan çoklu konsept albümlerin oluşturulmasını içeriyor.

Grubun ilk hit şarkısı olan “Island of Promise”, ilk kez çeşitli müzik listelerinde, uluslararası reklamlarda ve HBO’nun dizisinde yayınlanıyor.

Macar Grammy Ödüllerini kazanan ilk albümleri “The Odyssey” yayımlandıktan sonra ise Belau bir başarı dalgasına yakalayarak 23 ülkeyi kapsayan ve aralarında Primavera, Eurosonic, Electric Castle, Sziget ve SXSW gibi ünlü festivallerin de yer aldığı yaklaşık 200 konserden oluşan bir Avrupa turnesiyle izleyicileri etkiliyor.

Macaristan’ın 1 numaralı müzikal ihracat ürünü olduktan sonra, 2018’in başlarında Belau, yeni konsept albümleri üzerinde çalışmaya başladı.

Yükselen electronica ikilisi, gelecek LP’lerinden eski Danimarka triphop öncüleri Blue Foundation’ın şarkıcı ve söz yazarı Kirstine Stubbe Teglbjærg’ın eşlik ettiği yeni bir şarkıyı dinleyiciyle paylaşıyor.

“Rapture” isimli şarkı, hayatı daha özgür, açık, kendini seven, keyifli, tamamen farklı bir şekilde ortaya koyma özlemini ifade ediyor. Doğanın muazzam gücünden ilham alırken büyüme ve dinlenme, akış ve durgunluk arasındaki bolluk ve sonsuz değişimden bahsediyorlar.

Grubun “Colourwave” adlı ikinci tam uzunluktaki albümü 29 Mayıs 2020’de yayımlanıyor.

COVID 19 krizi nedeniyle albüm turnesini yeniden planlamak zorunda kalan grup, Ekim ayı başlarında tura başlayabilmeyi umuyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish