Baturalp’ten Bağıra Çağıra Söylemelik Yeni Şarkı: ‘Harbiden’

Alternatif sahnenin en dikkat çekici isimlerinden Baturalp, müziğiyle hayatımıza dokunmaya devam ediyor. Garaj Müzik etiketli yeni teklisi ‘Harbiden’ tüm dijital platformlarda yayımlandı.

‘Harbiden’in sözü, müziği ve gitarları Baturalp’e ait. Şarkının genel atmosferinde; yüksek tonda gitarlar, hafif depresif bir atmosfer ve bolca rock ögeleri öne çıkıyor.

Şarkının kapak görselinde ise Baturalp hayranlarını bir sürpriz bekliyor. Kapaktaki görsel sanatçının eski kız arkadaşına ait.

Gitarda Baturalp, davulda Çağdaş Topal’ın yer aldığı ve Ozan Çanak ve Deniz Ağan ile birlikte Stüdyo No:5’te kaydedilen şarkının mix işlemleri Ozan Çanak, mastering’i ise Ahmet Gökhan Çoşkun’a ait.

Baturalp yeni şarkısı ‘Harbiden’ hakkında şu detaylara değiniyor:

Gel dedim git dedi, git dedim gelmem dedi. Duo olarak ama trio gibi kaydettiğimiz bi parça ‘Harbiden’ ve köpek gibi çalmak istedik ve çaldık! Dürüstçe “benden bir cacık olmaz” diye yola çıktığım yolda da “bak sana söylemiştim” diyerek üste çıktığım bi anlatıdan oluşuyor bu şarkı ve bir günde kaydettik paketledik, konserde bağıra çağıra söylemelik bir şarkı oldu, dans ettirmez ama pogo yaptırır, garanti ediyorum. Hrrrrrr havhav hatta auuuuuuu! Söyleyeceklerim bu kadar, sanırım.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish