Batu Akdeniz ‘Live Sessions’ EP Yayında

Batu Akdeniz’in 5 şarkıdan oluşan ‘Live Sessions’ EP’si, 28 Nisan Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

‘Live Sessions’ EP’nin tüm şarkıları, pandeminin etkisini kaybetmeye başladığı ve yasakların bitmeye başladığı 2021 Temmuz’unda canlı çalınıp kaydedildi. Batu ve arkadaşları yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından ilk kez Ankara’da bulunan Çankaya Sahne’de bir araya gelip beraber çaldılar.

Batu’nun o döneme kadar kaydettiği bütün şarkılarında gitarıyla imzası bulunan gitaristi Che Mutko bu sırada Londra’daydı ve gruba gitarda eski dostları Umut Er eşlik etti. Bu eşlik grup için o kadar iyi sonuçlandı ki Umut Er de grubun daimi elemanı oldu ve gitarları Che Mutko ile paylaşmaya başladı. Batu bu kayıtta yaptıkları ufak hataları bilerek düzeltmedi ve bunun garajda kayıt yapan bir rock grubu hissiyatında olmasını istedi.

Yaklaşık 1,5 yılın ardından Batu Akdeniz bu kayıtları videoları ve yapılan röportajlar ile birlikte gün yüzüne çıkarıyor. “Eksik”, “Ona Gitme” ve “Artık Bi’ Manyağın Var” gibi sevilen şarkıları ilk kez stüdyoda grubuyla birlikte canlı çalınmış şekilde dinleyicisi önüne çıkarıyor.

tr_TRTurkish