Batman Begins Senaryo Yazarı Hellraiser İçin Dümene Geçti

80’li yıllar müzik başta olmak üzere birçok sanat akımında olduğu gibi sinema kulvarında da çığır açan devinimlere sahne oldu. Döneme sinema özelinde baktığımızda da kuşkusuz ki korku türünün çok özel örnekleriyle ön plana çıktığını görürüz.

80’lerin ikinci yarında ortaya çıkan ve özellikle Pinhead karakteriyle kısa sürede kült statüsüne oturan Hellraiser’da bu örneklerin başında gelir.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Batman Begins senaryo yazarı David S. Goyer’ın orjinal Hellraiser filminin yeniden çevrimini yürütmesi için görevlendirildiği haberi filmi ve türü sevenleri heyecanlandırdı.

Hellraiser, 1987 yılında piyasaya sürülmüş, Clive Barker tarafından yazılmış, yönetilmiş ve son 30 yılda korku türünün önemli klasiklerinden biri olmuştu.

O zamandan bu yana dokuz yeni filmin daha ortaya çıktığı bir seriye dönüşen yapımın, en son geçtiğimiz yıl Hellraiser: Judgement başlıklı halkası gösterime girmişti.

Blade filmleri ve Man of Steel’de de çalışan Goyer, orijinal Hellraiser filminin “aslına sadık aynı zamanda da geliştirilmiş yeniden yapılanması” için dümene geçerken, henüz yapımla ilgili başka bir açıklama yapılmış değil.

Aşağıda, 1987 tarihli Hellraiser fragmanına göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish