Barones Yeni Albümü “Stone”u Yeni Single “Last Word” ile Duyurdu

Barones, 15 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak altıncı stüdyo albümü “Stone”u duyurdu. Sludge ve Progressive Metal sahnesinin önemli grubu, Sonbahar 2023 Kuzey Amerika turne tarihleriyle birlikte çıkış single’ı “Last Word”ü klibi eşliğinde paylaştı.

Gelecek albüm “Stone”, Barones’in ilk renk teması olmayan albümü olurken, şarkıcı-gitarist John Baizley’in kendine özgü sanat eserlerini kapak tasarımına taşıma geleneğini sürdürüyor. Baizley, müzikal olarak ise grubun geçmişteki çalışmalarından farklı bir şey yapma dürtüsünün izinden ilerlediğini söylüyor. Albümden dinlediğimiz ilk şarkı “Last Word”, öncekilerden daha progresif gitar düzenlemeleri ve katmanlı melodilerle albümün ilk ipuçlarını veriyor.

Baizley bir basın açıklamasıyla “Barones’teki önemli bir geçiş çizgisi, kendimizi tekrar etmekten hoşlanmamamızdır” diyor ve ekliyor,

Her şey risk alma isteğiyle ilgili. Ben daha gençken müziğin bütün amacı farklı olmak, aynı şeyi yapmamak, ebeveynleri dinlememek veya kurallarına göre çalmamaktı. Bu biraz aptalca, ama pratikte işe yarıyor. Kariyerinizde altıncı albümde olmak ve sürekli icat etmek yerine tarihinize ayak uydurmanız gerektiğini düşünmek gerçekten ürkütücü. Böylece, bizi nereye götürdüğünü görmek için sürekli olarak icat etmeye odaklandık. Bence bu albüm bunun iyi bir yansıması. Stone çok daha canlı, daha doğrudan.”

Barones, albümü New York’un sınır kasabası Barryville’de özel bir kiralık tatil evinde üretti. Joe Barresi (Kyuss, Tool) tarafından mikslendi ve Bob Ludwig (Led Zeppelin, Nirvana) tarafından mastering işlemleri yapıldı.

Davulcu Sebastian Thomsen, “Kayıt süreci tamamen bağımsızdı,” diyor ve ekliyor, “Dördümüzün bir ay boyunca dağlarda kiralık bir evde kalması, yalnızca uyumlu ve özgün bir ses değil, aynı zamanda yoğun bir kolektif zihniyetle de sonuçlandı.”

Aşağıda yeni şarkı “Last Word”ün klibi, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Barones “Stone” şarkı listesi:

01. Embers

02. Last Word

03. Beneath the Rose

04. Choir

05. The Dirge

06. Anodyne

07. Shine

08. Magnolia

09. Under the Wheel

10. Bloom

Baroness photo credit: Ebru Yıldız

consequence.net

tr_TRTurkish