Barış Çapkın’dan “Son Sözüm” Şarkısına Akustik Lezzet

Barış Çapkın, Olta projesinde yer verdiği şarkısı Son Sözüm’ün bu kez akustik versiyonunu yayımladı. OnAir Sahne etiketiyle dinleyiciyle buluşan şarkının söz ve müziği müzisyenin kendisine ait.

İmkânsızlık üzerine yazılmış şarkıyla ilgili olarak Barış Çapkın: “İmkansızlığı bazen kabul edip yeni imkanlara yollar açmak gerekir. Bu yollar bazen bir kişiye, bazen bir hedefe, kimi zaman da yeni imkansızlıklara çıkar.” açıklamasını yaparken şarkı dinleyene farkındalıkla her seferinde yeni bir yolun açılabileceğinin muhtemelliğini anlatıyor.

Şarkıların en ham, en samimi halinin akustik versiyonundan yansıdığını aynı zamanda yorumcunun hislerini ne kadar aktarabildiğini de daha net ortaya çıkardığını belirten müzisyen sözlerine şöyle devam ediyor:

Son Sözüm’ün ilk versiyonu geçen yıl Olta Dayanışma 1. albümünde yayımlanmıştı. Sade (akustik) bir halini kaydedip tekrar yayımlamanın bana da iyi hissettireceğini düşündüm. Samimi bir kayıt ortaya çıkarmaya çalıştım. Koltukta yanınıza oturmuşum ve çalıyorum… Hatta birlikte söylüyoruz… Seveceğinizi umuyorum…”

Şarkının Kinetik Tipografi tarzındaki klibinin animasyonu Hüseyin Bakık, şarkı kapak tasarımı ise BS Tasarım tarafından yapılmış.

Çalışmalarında kendinden ve hayatından parçalar eklemeyi seven Barış Çapkın’ın yayımlanan bir önceki şarkısının klibinde eşi ve oğlu da yer almıştı. Bu son çalışması Son Sözüm (Akustik)’in özelliği ise kapağında kendi çocukluk fotoğrafının yer almış olması.

Son Sözüm Akustik’e tüm dijital platformlardan ve klibine OnAir Sahne YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish