BAHR’ın Yeni Albümünün İlk Nüshası “Cursed Home Pt. 1” Yayında

İstanbullu indie folk grubu BAHR, yeni albümünün ilk nüshası “Cursed Home Pt. 1” ile huzurlarınızda.

BAHR’ın 2022 yılında iki bölüm olarak yayınlamaya başladığı ve toplamda 10 şarkı ile tamamlanacak Cursed Home albümü, grubun alternatif rock’tan, folk müziğe; elektronik müzikten caz’a, etkilendiği birçok farklı türün ve ilham kaynağının karma bir seçkisi niteliğinde.

“Cursed Home Pt. 1” BAHR’ın ilk albümüne kıyasla çok daha kişisel hikayelerin yer aldığı, müzikal olarak daha ılımlı, sakin ve renkli bir yapıda. “Papillon”la paylaştığı nostaljik ve duygusal yolculuğu takip eden “Cursed Home”un romantik fakat hırçın yapısını; “Cursed Home Pt. 1”de “Fable”, “Outside” ve “Cheap Fake” isimli 3 şarkı takip ediyor.

Hayvanlarla tasvir edilen karakterlerden, kaleler ve şatolardan, canavarlardan ve doğadan faydalanarak umutsuz bir aşk hikayesini anlatan “Fable”, BAHR’ın bugüne kadar yayınladığı tüm şarkılar arasında folk ve country ezgilerinin en yoğun hissedildiği şarkı.

“Outside”da sıkışmışlık ve baskı, yaşama alanlarımızın daralması ve tüm bu hengâme içinde sevdiklerimizde bulduğumuz huzuru tasvir eden BAHR, “Cheap Fake”de ise kalabalıklar içinde büründüğümüz rollere, sevilmek ve beğenilmek için kurgulamaya çalıştığımız karakterlerimize ve tüm bunların bizleri ne kadar da yıprattığına değiniyor.

2022 yılında “Cursed Home Pt. 1”den “Papillon” ve “Cursed Home” isminde iki tekli yayınlayan BAHR, 8 Temmuz’da dinleyiciyle buluşan 5 şarkılık albümde ise bu iki tekliye country esintileriyle dolu “Fable”, Afrika ritimleriyle rock müziğin isyânkar seslerini buluşturan “Outside” ve dinleyenleri kıpır kıpır yapacak Rock ‘N’ Roll şarkı “Cheap Fake” eşlik ediyor.

Birçok konuk müzisyenin de yer aldığı, rengarenk bir albüm olan “Cursed Home Pt. 1”de caz sanatçısı Asena Akan “Outside”daki polifonik vokal çalışmasıyla kayıtlardaki yerini aldı. Albümün country esintileriyle dolu, folk şarkısı “Fable”da ise BAHR’a Cümbüş Cemaat’ten tanıdığımız multi-enstrümentalist Ozan Çoban kemanıyla eşlik ediyor.

Mayıs ayında yayınlanan albümün ikinci teklisi “Cursed Home”da da gitar solosu ve efektleriyle dinlediğimiz, yetenekli caz sanatçısı Şevket Akıncı bu albümde de hem “Outside”da hem de “Cheap Fake”te bir kez daha BAHR’a eşlik ediyor.

BAHR’a bugüne kadar tüm yayınlarında eşlik eden görsel tasarım sanatçısı Salih Gürkan Çakar’ın hazırladığı ve Şebnem Bebek olarak bilinen karton bebek kitaplarından esinlenilen albüm kapağı serisi bu albümle de şarkılara mesajlar vererek devam ediyor.

Kayıtları Pür Recording Studio’da tamamlanan albümün miksajı ve masteringi Barkın Engin’e ait.

tr_TRTurkish