Ayrton Senna’yı konu alan yeni dizi “Senna” için emniyet kemerlerinizi bağlayın

Tüm zamanların en büyük Brezilyalı Formula 1 pilotu olan ve 30 yıl önce bir yarış kazasında hayatını kaybeden Ayrton Senna’yı konu alan yeni dizi “Senna” için emniyet kemerlerinizi bağlayın.

Sürücünün mirasının anısına, Senna’nın yarış kariyerinin yanı sıra hayatı ve ilişkilerinin de anlatıldığı dizinin teaserını aşağıda izleyebilirsiniz. Senna’nın ilk teaserı, Senna’nın tüm yarış boyunca altıncı viteste kaldıktan sonra memleketinde ilk kez kazandığı tarihi anı yeniden yaratıyor.

Senna’nın konusu ne?
Altı bölümlük dizi, Senna’nın zaferler, hayal kırıklıkları, sevinçler ve üzüntülerle dolu yolculuğunu sergileyecek, kişiliğini ve kişisel ilişkilerini ortaya çıkaracak. Her şey üç kez Formula 1 şampiyonu olan pilotun, Formula Ford’da yarışmak için İngiltere’ye taşınmasıyla motor yarışları kariyerinin başlamasıyla başlıyor ve San Marino Grand Prix’si sırasında İtalya’nın Imola kentinde geçirdiği ölümcül kazayla devam ediyor.

Dizide Senna rolünde Gabriel Leone yer alıyor; TV yıldızı kız arkadaşı Xuxa rolünde Pâmela Tomé; Rakip sürücü Alain Prost rolünde Matt Mella; McLaren takım patronu Ron Dennis rolünde Patrick Kennedy; ve Brezilyalı spor spikeri Galvão Bueno rolünde Gabriel Louchard.

Dizide gerçek hayattan figürleri canlandıran diğer oyuncular arasında Alice Wegmann (Lilian Vasconcelos, Senna’nın ilk eşi), Camila Márdila (Vivianne Senna, kız kardeşi), Christian Malheiros (Maurinho, arkadaşı), Hugo Bonemer (Nelson Piquet), Julia Foti (Adriane Galisteu), Marco Ricca (“Maurão” Senna, babası) ve Susana Ribeiro (Zaza Senna, annesi), artı Kaya Scodelario (kurgusal bir gazeteci, Laura), Arnaud Viard (Jean- Marie Balestre), Joe Hurst (Keith Sutton), Johannes Heinrichs (Niki Lauda), Keisuke Hoashi (Osamu Goto), Leon Ockenden (James Hunt), Richard Clothier (Peter Warr), Steven Mackintosh (Frank Williams) ve Tom Mannion ( Sid Watkins) var.

Showrunner Vicente Amorim aynı zamanda Júlia Rezende ile birlikte yönetmen olarak görev alırken Gustavo Bragança başyazar, Fabiano Gullane ve Caio Gullane ise yapımcılığı üstleniyor. Seri, sürücünün ailesiyle ortaklaşa oluşturuldu.

Brezilyalı pilot, 1984 ile 1994 yılları arasında üç F1 dünya şampiyonluğu, 41 zafer, 65 pol pozisyonu ve 80 podyum kazandı.
Senna, 2024’ün sonlarında Netflix’te gösterime girecek.

tr_TRTurkish