Aybüke Poçan’ın Yeni Şarkısı “Sorun Bende” Yayında

Alternatif müziğin naif sesi Aybüke Poçan’ın, Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanan yeni single çalışması “Sorun Bende”, tüm dijital platformlarda dinleyiciyi bekliyor.

“Sorun Bende”, ilişkiye dair umutları tükenmiş bir kadının kendi sorunları yüzünden yapmak zorunda olduğu bir ayrılığı anlatıyor.

Kafası karışık ve yaptığı seçimden tam olarak emin olmayan bir karakteri anlatan şarkının; karşısındaki insanı mutsuzluğa sürüklememek için yaptığına inandığı seçimin, kendisi için de ne denli zor olduğunu gösteren öznel bir anlatımı bulunuyor. Üstelik “Sorun Bende”, bir yandan gidilmesi istenirken, bir yandan da kal diyememenin; fakat aslında bunu umut etmenin hikayesi olarak da karşımıza çıkıyor…

Söz ve müziği Aybüke Poçan imzası taşıyan şarkının aranje ve gitarları Onur Gülanber’e, bass gitar’ı Anıl Ulusoy’a, mix’i Orçun Ayata’ya ve master’ı ise Barış Ergün’e ait.

Şarkının kararsız ve çift kişilikli ruhunu yansıtmak için ekipçe üzerinde uğraşılan çalışmanın kayıt süreci tam 1 ay sürmüş. Mental anlamda uzun süren fikir ve kayıt sürecinden sonra şekillenen Sorun Bende, “sorun sende değil, bende” klişesini çok daha farklı bir bakış açısıyla anlatmayı hedefliyor.

Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanan “Sorun Bende”, Aybüke Poçan’ın bu yaz çıkacak 3 şarkılık serisinin ilki olma özelliğini de taşıyor. Kayıt süreci devam etmekte olan diğer iki parçanın da bu yaz içinde yayımlanması planlanıyor.

tr_TRTurkish