Avrupa Üniversite Oyunları 12 Temmuz’da Başlıyor

Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA) tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Avrupa Üniversiteler Yaz Spor Oyunları, Hırvatistan’ın Zagrep ve Rijeka şehirlerinde başlıyor.

2016 yılında 3’üncüsü düzenlenen Avrupa Üniversiteler Yaz Spor Oyunları, Hırvatistan’ın Zagrep ve Rijeka şehirlerinde 12-25 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ünilig’de mücadele eden toplam 7 takımın da boy göstereceği organizasyonda yer alan takımlar, Avrupa ülkelerinin branşlarında ülke şampiyonu olan üniversite takımlarından oluşuyor.

2 yılda bir, çiftli yıllarda yapılan “Avrupa Üniversiteler Yaz Spor Oyunları” bu yıl 21 branşta yapılacak ve ülkemiz oyunlarda 19 branşta 36 üniversite, 279 sporcu, 81 idareci ve antrenör olmak üzere toplam 360 kişi ile temsil edilecek.

Katılan üniversitelerimizin ülkemizi temsil etme şansı yakaladığı organizasyona uluslararası spor federasyonları tarafından da oldukça önem veriliyor.

Geçtiğimiz iki organizasyonda ülkemizde yer alan üniversitelerin önemli başarılar elde ettiği Avrupa Oyunlarında Türkiye, madalya sıralamasında 4’üncü, aktif federasyon sıralamasında ise 3’üncü sırada bulunuyor. Yüksek katılım gösterdiğimiz Avrupa Oyunlarında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun bu seneki hedefi ise katılım gösterdiğimiz 19 branşın 12’sinden madalya ile ayrılmak olarak belirlendi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish