Atlıkarınca’nın İlk Teklisi “Yoruyor” Yayında

2022 yılının sonunda kurulan Atlıkarınca’nın ilk teklisi “Yoruyor”, d’Art Music Co. etiketiyle yayında! Tanınan müzik gruplarıyla sahne alan müzisyenlerden oluşan Atlıkarınca’da müziğiyle sözlerinin tavrı genellikle ters yönde seyretmekte.

Ahmet Tarık Efe (vokal ve elektro gitar), Mehmet Dilşad Peker (elektro gitar ve geri vokal), Ayşe Usluca (bas gitar ve geri vokal), Toygar Ariz (davul) ve Oğul Can İlk‘ten (klavye) oluşan Atlıkarınca’nın ilk teklisi olan “Yoruyor”, standart bir Türk gencinin hayatını, aşk ilişkisinden beslenerek ortaya koyuyor.

Gündelik dertler hayatımızda o kadar yer ediniyor ki başka şeyler düşünmeye ve yaşamaya çoğu zaman vaktimiz olmuyor. Müzikal olarak Atlıkarınca’nın olmazsa olmazı synthlerin ön plana çıktığı, nostalji ile modernin buluştuğu bir tını duyuluyor.

Indie Rock, hatta bazen 90’lar Pop esintisi veren şarkılarında bile “Singer – Songwriter” özünden şaşmayan grubun, müziğiyle dans ederken bir anda uzaklara dalmanız işten bile değil. Bolca synth’in yanında elektro gitar soloları da grubun derdini anlatmasında önemli bir yer tutuyor.

Atlıkarınca yıllar içinde, kaydettiği şarkıları yayınlayıp dillere dolanmayı, dinleyicilerini uzun bir yolculuğa çıkarıp dönüşte yine kendilerine vardırmayı; kısacası kendi hikayesini anlatmayı çok istiyor!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish