Atina Yeraltı Müzik Sahnesinin Enerjik Punk Sesi Bazooka’nın Yeni Albümü “Kapou Allou” Yayında

Atina merkezli psych-punk, post-punk grubu Bazooka’nın, yepyeni bir rock n’ roll patlaması olan albümü “Kapou Allou” (Somewhere Elsewhere), 21 Ekim’de Inner Ear Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

“Kapo Allou” grubun dördüncü albümü olurken, eleştirmenlerce beğenilen 2019 tarihli “Zero Hits” sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Grubun coşkulu, sert lo-fi enerjisi ve rock n’ roll köklerine yönelik özlemi, minimalist bir punk saldırısı ile harmanlanıyor ve bu da albümü taze, pozitif, heyecan verici ve eğlenceli bir bütün olarak karşımıza çıkartıyor.

Dinleyiciyi dünyadan öte başka diyarlara yolculuğa çıkaran on şarkının yer aldığı albüm, hikâyeleriyle modern hayatın rüyalarına ve kabuslarına taşıyor dinleyiciyi. Grubun Yunanca sözlerle yeniden köklerine döndüğü albümün kapak tasarımı ise Avustralyalı sanatçı Montero imzası taşıyor.

Grubun var olan içgüdüsel enerjisi ve herhangi kısıtlama söz konusu olmaksızın kayda yansıyan büyük iştahı, albümün dinleme keyfini de yukarı taşıyor. Nihayetinde de bir stüdyo albümünün grubun canlı performans sesine ulaşabileceği en yakın sonuç olarak dinleyiciye ulaşıyor ki bu da albümü bugüne kadarki tartışmasız en iyi albümleri haline getiriyor.

Esasen 2008 yılında Yunanistan’ın Volos kentinde temelleri atılan Bazooka, gitar/vokalde Xanthos Papanikolaou, davulda John Voulgaris, gitarda Bill Zelepis ve bas gitarda Aris Rammos’tan kurulu kadrosuyla eylemlerini sürdürüyor. Acid Baby Jesus ve Komodina 3 gibi diğer gruplarla birlikte yeni yeraltı psych-rock sahnesinin çekirdeğini oluşturup Atina’ya taşınan grup o zamandan bu yana Avrupa’yı birkaç kez gezip ABD’yi turladı.

Bazooka, hayal kırıklığı titreşimleriyle karışık benzersiz bir gençlik duygusuna sahip garaj punk, psychedelic ve gerçek ham müzikal yapısıyla dinleyicileri 60’lardan günümüze bir yolculuğa davet ediyor.

Bazooka fotoğraf: Penny Liaromati

tr_TRTurkish