Asking Aleksandria’dan Yeni Şarkı “Alone Again” için Klip

İngiliz metalcore grubu Asking Alexandria geçtiğimiz günlerde yeni albüm duyurusuyla birlikte “Alone Again” isimli çıkış şarkısını paylaşmıştı.

Şimdi ise grubun Better Noise Music etiketiyle 1 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak yeni stüdyo albümü “See What’s On The Inside”dan çıkan ilk şarkı “Alone Again” için klip geldi.

Duygusal yanı güçlü ve içe dönük gözlemlere dayanan bir rock marşı olarak tanımlanan yeni şarkı “Alone Again”, grubun beş üyesinin tamamının imzasını taşıyor.

Yeni şarkı ve albüm hakkında, kurucu üye ve gitarist Ben Bruce, “‘Alone Again’ ve bu albümün geri kalanı, yeniden bağlantı kurmamızın ve bu grubu ilk başta kurma nedenimize yeniden âşık olmamızın bir sonucu. Gösterişli veya ucuz numaralar yok, sadece beşimiz enstrümanlarımızı elimizden geldiğince sert ve yüksek sesle çalıyoruz!” diyor ve ekliyor,

Hayatımızın bir noktasında hepimiz kim olduğumuz ve kim olmak istediğimiz konusunda kendimizi kaybolmuş ve kafamız karışmış hissediyoruz ve bence bu şarkı hepimizi bu anlamda gerçekten birleştirecek.”

2021’in ilk aylarında, grubun beş üyesi de kendilerini yeni albümlerini yazmak ve kaydetmek için Franklin, Tennessee’deki bir evde işe koyulurken buldular. On yıldan fazla bir süredir ilk kez hepsi aynı stüdyoda bir aradaydı. Kendilerine ve hayranlarına yeni bir bağlılık duygusuyla donanmış olarak köklerine geri döndüler ve ilk etkilerinden ve müzikal kahramanlarının bazılarından ilham aldılar.

Gitarist Ben Bruce konuyu şöyle açıyor, “Müzisyen olarak köklerimize geri döndük ve rock ve metal müziğe olan bu tutkuyu ve sevgiyi yeniden canlandırmak istedik. Metallica, Led Zeppelin, Queen, Nirvana, Soundgarden, Aerosmith, AC/DC gibi çocukken âşık olduğumuz tüm harikalar bu yeni albümü büyük ölçüde etkiledi ve daha fazla heyecanlanamazdık!

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish