Arter Öğrenme Programı’nın fiziksel ortamda düzenlediği etkinlikler, uzun bir aranın ardından gerekli sağlık önlemleriyle yeniden başlıyor

Arter Öğrenme Programı’nın fiziksel ortamda düzenlediği etkinlikler, uzun bir aranın ardından gerekli sağlık önlemleriyle yeniden başlıyor! Arter’in arka bahçesinde, açık havada farklı yaş gruplarına yönelik gerçekleşecek çocuk atölyelerinde katılımcılar, çağdaş sanatı keşfedip yorumlarken çeşitli malzeme ve üretim araçlarıyla da yaratıcı süreçleri deneyimleyecekler. “Sergi Dedektifleri Arka Bahçede!” başlıklı atölye 18 Eylül Cumartesi günü saat 14:00’te, “Arka Bahçede Perküsyon Atölyesi” başlıklı etkinlik ise 25 Eylül Cumartesi günü 14:00’te gerçekleşecek. Sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşecek atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Ziyaretçilerini gerekli sağlık önlemleriyle ağırlamaya devam eden Arter’in çevrimiçi ortamda düzenlenen etkinliklerinin yanında, fiziksel ortamdaki etkinlikleri de yeniden başlıyor. Herkesin yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortamı mümkün kılmayı amaçlayan çocuk atölyeleri, Arter’in güncel sergilerinden hareketle şekilleniyor ve her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteriyor.

Arter’in arka bahçe alanında düzenlenen çocuk atölyeleri, 18 Eylül 2021 Cumartesi günü saat 14:00’te gerçekleşecek “Sergi Dedektifleri Arka Bahçede!” başlıklı atölye çalışmasıyla başlayacak. 7–11 yaş aralığındaki çocukları, sanat eserlerine bir dedektifin büyütecinden bakmaya davet eden atölyede katılımcılar, Arter’in arka bahçesinde üretecekleri hayali büyüteçler ve soru kartları eşliğinde sergilerde yer alan yapıtları keşfe çıkacak.

25 Eylül 2021 Cumartesi günü 14:00’te gerçekleşecek “Arka Bahçede Perküsyon Atölyesi”nde ise çocuklar, “Bir sanat yapıtı konuşabilseydi bize neler anlatırdı? Hikâyesi ne olurdu? Nasıl bir ses çıkarırdı?” gibi soruların peşine düşecek. Amy Salsgiver ile Nihal Saruhanlı’nın yürütücülüğünde düzenlenen atölyede 8–11 yaş aralığındaki çocuklar, Arter’de sergilenen yapıtlardan yola çıkarak müzik yapacak. Katılımcıların, hayal ettikleri hikâyeler etrafında bedenleri ve enstrümanları aracılığıyla bir perküsyon orkestrası oluşturacakları atölyede çocuklar, Arter sergilerindeki yapıtlara ses verecek.

Katılımın, her etkinlik için 12 çocuk ile sınırlı olduğu atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir. Atölyeye katılan çocukların bir yetişkin eşlikçisi ise, etkinlik gününde Arter sergilerini gün boyu ücretsiz ziyaret edebilir.

Arter Kurumsal Sponsoru Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Arter’in güncel programına arter.org.tr adresinden; güvenli bir ziyaret için Arter’de alınan tüm sağlık tedbirleri, ziyaret ve ulaşımla ilgili güncel bilgilere ise arter.org.tr/ziyaret adresinden erişilebiliyor.

Bilgi için:            arter.org.tr

Adres:                 Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul

Tel:                      0212 708 58 00

tr_TRTurkish