Arsene Wenger: İlham Kaynağım Bob Marley

Arsenal’in Fransız menajeri Arsene Wenger ilham kaynağının Jamaikalı reggae sanatçısı Bob Marley olduğunu açıkladı.

Sakatlar listesinin kabardığı ve Arsenal’in Şampiyonlar Ligi tur şansının tehdit altında olması dolayısıyla geçtiğimiz birkaç hafta Arsene Wenger için iyi geçmedi. Fakat Fransız menajer bu süreçte kendisinden beklenmeyen şekilde her gün antrenman sahası Hertfordshire’a giderken kendine yeni bir ilham kaynağı buldu: Bob Marley

Wenger hayatı boyunca Bob Marley hayranı olduğunu ve boş zamanlarında kendisini dinlediğini Le Parisien’e şöyle anlattı;

“Evet, onun müziğini ve kişiliğini seviyorum. Kendisi fabrikasyon değil, samimi ve gerçekti. Ben geleneksel yollardan gitmeyip yeteneklerine güvenip kendi yolunu çizen insanları seviyorum.” diyen Wenger, ayrıca komedyenler Raymond Devos and Pierre Desproges’un da hayranı olduğunu söyledi.

Wenger says he loves Marley's music and 'the man that he was', having carved out an unconventional path

İşi gereği stresli gözüktüğünü söyleyen Wenger, aslında esprili, gülmeyi seven biri olduğunu ve arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirmeyi sevdiğini, Bob Marley ve bahsi geçen komedyenlerin hayat felsefesi konusunda fikir verebileceğini ekledi.

Arkadaşlarıyla birlikteyken gülmeyi sevdiğini ve mizahi yönünü özgür bıraktığını açıklayan Wenger, bunu medya karşısında yapamayacağını söyleyip, medya ile ilgili eleştirilerini de sıralamayı ihmal etmedi.

tr_TRTurkish