Armageddon Turk’ten Beklenen “Anadolu Lo-fi 2” Albüm Öncesi Yeni Tekli: ‘Türkmen Güzeli’

Armageddon Turk, 2021 yılında yayınlanan “Anadolu Lo-fi” albümünün devamı niteliğindeki “Anadolu Lo-fi 2” albümünü, üç yıllık aradan sonra Garaj Müzik etiketiyle dinleyicisiyle buluşturuyor.

Gelecek albümden bu kez “Türkmen Güzeli” kaydı ulaşıyor kulaklarımıza.

Orkun Tunç ve Zag Erlat’tan oluşan prodüktör ikili, bu albümde de birbirinden değerli ve genç müzisyenin katkılarıyla, Anadolu türküleri ve anonim eserleri kendine özgü bir şekilde, lo-fi hiphop, chillbeat soundlarda yorumluyor.

Anadolu’nun yüzyıllardır varoluş arayışlarına, başlangıçlara, inançlara, farklılıklara ev sahipliği yapmış olması, kalabalığı ve farklılıklarla birlikte ortaya çıkan zenginliği Armageddon Turk’e ilham oluyor. Bu albümü ise, tüm dünyada doğal afetlerle, savaşlarla yitirdiğimiz çocuklara adıyor.

Albümün kapağındaki “saz çalan kız figürü’’, bu sefer Anadolu’nun doğusunda yitirdiğimiz genç hayatlar için enstrümanını çalıyor. Kapak, ilk albümde olduğu gibi Armageddon Turk’un hayal dünyasının illüstratör Beril İrman’ın çizimiyle, beraber ortaya çıkardıkları bir çalışma.

‘‘Türkmen Güzeli’ albümden yayınlanan üçüncü çalışma. Neredeyse her şarkıda farklı enstrümanlara yer verilen albümde, Türkmen Güzeli’nde obua ile Asya Üstündağ eşlik ediyor.

İllüstrasyon ve animasyon videolar ise Ankara’dan genç sanatçı Aslıhan Coşkun’un elinden.

Armageddon Turk ikilisi, özellikle yurtdışında; Gorillaz, Moby, Pet Shop Boys, Kelis, Mel C, Gala, Erasure vb. isimlere yaptıkları remixlerle tanınıyor. Yurt içinde de Teoman, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nazan Öncel vb. isimlerle çalıştılar. Gülden Karaböcek’in gençlik yıllarında kaydettiği “Şaka Yaptım” şarkısına, “Arada” filmi için yaptıkları remix, ülke çapında isimlerinin duyulmasına sebep oldu. 2023 yılında plak olarak basılan ‘Anadolu Lo-fi’ albümü hem yurt içi hem de yurt dışında büyük ilgi gördü.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish