Aretha Franklin, Pavarotti’nin boğaz ağrısından sonra operaya adım atıp herkesi büyülemişti

Soul müziğin kraliçesi sahneye çıktı, ortalığı inletti, ayakta alkışlandı ve Grammy tarihinin en çok ses getiren performanslarından birini sergiledi.

İtalyan tenor Luciano Pavarotti’nin 25 Şubat 1998’de Radio City Music Hall’da düzenlenecek Grammy Ödülleri’nde sahne alması planlanıyordu. Programda Puccini’nin Turandot operasından “Nessun Dorma”yı söyleyecekti. My Modern Met’in haberine göre, Pavarotti bu şarkıyı 1990 FIFA Dünya Kupası’nda söyledikten sonra şarkı onun canlı performanslarının temelini oluşturdu ve daha sonra diğer Dünya Kupası finallerinde ve 2006 Kış Olimpiyatları’nda icra edilerek başarıyı temsil etmeye başladı.

Ne yazık ki Pavarotti’nin boğazı çok kötü ağrıyordu ve son dakikada performansını iptal etmek zorunda kaldı. Konserin yapımcıları onun yerine bulmak için çabalıyorlardı ve o kişi en az Pavarotti kadar ses getirmeliydi. Yapımcı Ken Ehrlich’in aklına aniden bir fikir geldi. Aretha Franklin’in çok uygun olacağını biliyordu çünkü onu sadece iki gün önce sevgili arkadaşı Pavarotti onuruna düzenlenen MusiCares etkinliğinde aynı alanda başarılı bir performans sergilerken görmüştü. Soul Müziğin Kraliçesi içeri girdi ve performansıyla herkesi büyüledi. Ayakta alkışlandı ve Grammy tarihinin en çok konuşulan performanslarından birini sergiledi.

GÖRSEL: YouTube/ABC News

tr_TRTurkish