Arab Strap’tan Yeni Albüm “As Days Get Dark” ile Nefis Geri Dönüş

Aidan Moffat ve Malcolm Middleton’un omuzlarında yükselen İskoç indie rock grubu Arab Strap, yeni albümü “As Days Get Dark”ı yayımladı.

2006 yılında dağılan ancak 2016’da birkaç konser, festival ve aynı zamanda 20. yıl dönümü münasebetiyle yeniden bir araya gelen ekip, şimdi 16 yıl aradan sonra dinleyiciyle buluşan ilk uzun metrajı albümüyle mühim bir dönüşe imza atıyor.

Paul Savage ile kaydedilen albüm, yapım sürecindeki hünerli işçiliğin meyvelerinin ziyadesiyle toplandığı bir içerik sunuyor. Sade ancak parlak fikirlerin çokluğuyla hacim kazanan beste yapılarına, ikilinin eski formüllerine eklenen yeni manzaralar ve detaylar işlenirken, ışıltılı elektronik bölümler ve caz temelli unsurların katılımıyla da yeni bir soluk olarak farklı bir dinleme seansı vadediyor.

Albüm, grubun 90’lı yılların ikinci yarısındaki pırıltısına göz kırpmakla birlikte, yepyeni perspektifler çizen, post-rock kıvamına dahil olan karanlık synth desenler, derinlerine çeken gitar ve tekinsiz gotik tonların esintisinde dalgalanan, birbirini tamamlayan renklerin bir bütünü olarak çıkıyor karşımıza.

Esasen ikilinin uzmanlık alanı olan loş, melankolik atmosferin; lafı eğip bükmeden karşıya aktaran, etkileyici şiirsel bir sunumla harmanlandığı, yaratıcılıkla dolu, başladıktan sonra kapatmak istemeyeceğiniz, dinledikçe daha da içine gireceğiniz nefis bir geri dönüş albümü “As Days Get Dark”.

tr_TRTurkish