Annie Hart Yaklaşan Albümünden Yeni Şarkısı “Stop Staring At You” ile Huzurlarınızda

Müzisyen ve besteci Annie Hart, 4 Ağustos’ta Uninhabitable Mansions aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak dördüncü tam uzunluktaki stüdyo albümü “The Weight of A Wave”i duyurdu. Albüm, minimal pop şarkıları new wave, pop ve ambient müziğin sınırlarını keşfediyor ve Vogue tarafından “görkemli synth-pop” olarak tanımlanıyor.

Albümün duyurusuyla birlikte ise albümden kulaklarımız ulaşan ilk şarkı “Stop Staring At You”, 20 Haziran’da paylaşıldı. Bir sonraki single “What Makes Me Me”, 6 Temmuz’da dinleyiciyle buluşacak.

Gelecek albüm “The Weight of A Wave”, Hart’ın yadsınamaz şarkı yazma becerisini gözler önüne seriyor. Basement rock ve enerjik krautrock’tan ilham alan doğaçlamalar ve eklektik bir karışımla karakterize edilen her şarkı, Hart ve arkadaşlarının sevgiyle “Song Challenges” olarak adlandırdığı ve oturum başına en az üç şarkı üretilen bir şekilde hazırlandı. Bu tekniğin, albüme, genellikle stüdyo kayıtlarında kaçırılan kendiliğindenlik hissini başarılı bir şekilde yakalayan organik ve canlı bir kalite kattığı dikkatlerden kaçmıyor.

Eğitim yolculuğu Juilliard’da okuduğu süreci de kapsayan Hart’ın müzik kariyeri, 2003 yılında Au Revoir Simone’un bir üyesi olarak elektropop sahnesine girdiğinde uçuşa geçti. Synthesizer odaklı melodileri, filmlerde, reklamlarda, Grey’s Anatomy ve David Lynch’in 2017’de yeniden canlandırdığı Twin Peaks gibi hit TV şovlarında yer aldı. 2017’de Hart, parçaları Marvel’s The Runaways, Trinkets, The Fosters ve Naomi Watts liderliğindeki Gypsy gibi popüler TV programlarında yer alan ilk albümü “Impossible Accomplice”ın piyasaya sürülmesiyle solo kariyerinin startını verdi. Hart, 2020’de film endüstrisine adım attı ve IFC’nin Olympic Dreams ve Universal’in Banana Split’i de dahil olmak üzere birçok uzun metrajlı filmin müziklerini besteledi.

Annie, sabırlı dinleyiciler için kendine özgü, kendi kendini yetiştirmiş tarzıyla müzik besteleyerek sınırları aşmaya devam ediyor. 2023, yeni albümle birlikte kariyerinin ivmesini daha da artıran birkaç projenin piyasaya sürüldüğü bir yıl olacak.

Annie Hart photo by Sebastian Kim

What's your reaction?

tr_TRTurkish