Ankara’da “Doğu Masallar”ı sergisi

Özgür Demirci’nin “Doğu Masalları” isimli sergisi 17 Mayıs’ta CerModern Hub Sanat Mekân’da açılıyor. Sanatçının otuza yakın eserinin yer alacağı sergideki çalışmalar, doğa ile müzakere eden bilge insanın düşünce ve hayallerini konu ediniyor.

Özgür Demirci’nin kişisel sergisi “Doğu Masalları” 17 Mayıs’ta CerModern Hub Sanat Mekân’da açılıyor.

Sanatçı bu sergisindeki eserlerinde, Doğu Sanatı’na duyduğu ilgi ve düşünürlerden aldığı ilhamla çağdaş sanat öğelerini buluşturuyor.

Sergide sanatçının şimdiye dek ürettiği serilerinden örnek teşkil eden çalışmalar var; sergide tuval ve kâğıtlardan oluşan otuza yakın eser yer alacak.

Ece Balcıoğlu Demirci’nin resimlerinin sezgi, rastlantı ve düşünme üzerine kurulu kompozisyonlardan oluştuğunu, bu kompozisyonlarda ise bir öyküyü ya da hikâyeyi resmetmekten ziyade var oluşumuzun ve yok oluşumuzun izini sürdüğünü ifade ediyor.

“Resimlerinde insanın doğa ile mücadele edişini değil, doğa ile müzakere eden bilge insanın düşünce ve hayallerini konu aldığının altını çiziyor Demirci. Yani sanatçının resimleri bilgelik üzerine inşa edilmiş bir mantığa sahip. Büyük bir titizlikle oluşturduğu motifleri ile birlikte renklerin ritmine kapılıp masalların içinde buluyoruz kendimizi…”

M. Wenda Koyuncu ise Demirci’nin eserlerinde masalın, kendi dilini yeni baştan var ederek yol aldığını vurguluyor.

“Doğu Masalları” sergisi 17 Haziran 2018 tarihine kadar CerModern Hub Sanat Mekân’da Ankara’lı izleyicilerle buluşacak.


Adres: CerModern | Altınsoy Cad. No: 3 Sıhhiye, Ankara

gazete karınca

tr_TRTurkish