Anıl Kaplanoğlu ve Raven’den Salgın Sürecine Dair “Modern Hapis”

İstanbul’dan Anıl Kaplanoğlu ve Samsun’dan Raven salgın sürecinde farklı şehirlerde dijital ortamda bir araya gelerek ‘Modern Hapis’ isimli şarkıyı ürettiler.

OnAir Müzik etiketiyle yayımlanan şarkı, dünya olarak garip ve zor bir süreci göğüslediğimiz şu dönemde yaşadıklarımızı anlatıyor.

Anıl ve Raven farklı şehirlerde yaşıyor olmalarına ve yasaklar yüzünden bir araya gelememelerine rağmen, şarkının hazırlanması ve kaydı sırasında tüm zorlukları müzik aşkları ve teknoloji ile aştı. İkili dijital ortamda bir araya gelip verimli bir çalışmanın sonunda bizi ‘Modern Hapis’ ile buluşturdu.

‘Modern Hapis’, iki müzisyenin salgın sürecinde bir araya gelerek sürecin izdüşümlerini yaşamlarının her alanına nasıl yansıttıklarını anlatıyor.

Genç müzisyenler şarkılarının çıkış sürecini: “Bazı kırılma zamanları vardır ve o zamanlar tarihe karıştığında geride birçok sanat eseri kalmıştır. Gelecek bunu daha iyi çözecektir ama sanıyoruz bu dönem de o kırılmalardan birine şahit oluyoruz. Yaşadıklarımızı geleceğe taşıyan şarkılar da bunda büyük pay sahibi olacak. O nedenle ‘Modern Hapis’ ortaya çıktı” cümleleri ile anlatıyor.

Samsun’da yaşayan Raven, OnAir Sahne’nin ilk müzisyenlerinden ve OnAir kataloğunda birçok çalışması yer alıyor. Yine bağımsız bir müzisyen olan Anıl Kaplanoğlu da İstanbul’daki solo kariyerinde pek çok şarkıya imza atmış bir isim.

‘Modern Hapis’ şarkısının yönetmen Hakan Sözmen tarafından çekilen klibi de karantina süresince çektiği görüntülerde oluşuyor.

tr_TRTurkish