Angel Olsen’den 80’ler Cover EP Duyurusu ve Laura Branigan’dan “Gloria” Yorumu

Şarkıcı-söz yazarı Angel Olsen, 1980’lerden günümüze taşınan beş cover’dan oluşan “Aisles” başlıklı yeni EP’sini duyurdu.

Olsen, dijital olarak 20 Ağustos’ta, fiziksel kopyaları ise 24 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak albümden çıkış şarkısı olarak da Laura Branigan’ın hit parçası “Gloria” yorumunu paylaştı.

Olsen, pandemi sırasında üretkenliğini sürdürürken 2020’nin sonlarında Aisles’ı kaydetti. EP’de ayrıca Billy Idol’dan “Eyes Without A Face”, Men Without Hats şarkısı “Safety Dance”, Orchestral Manoeuvres in the Dark’dan “If You Leave” ve bir Alphaville klasiği “Forever Young” yer alıyor.

Olsen bir basın açıklamasında söyledi “Sadece biraz eğlenmek ve biraz daha spontane olmak istedim ve sanırım yapabileceğimi hatırlamam gerekiyordu!”

Olsen, Branigan’ın “Gloria”sını melodramla kucaklaşan bir gotik, synth-pop baladına dönüştürüyor.

“Gloria’yı ilk kez bir aile Noel toplantısında duymuştum ve dans etmek için ayağa kalkan tüm teyzelere hayran kalmıştım,” diyor ve ekliyor “Hepsinin ağır çekimde dans edip güldüklerini hayal ettim ve o zaman tüm şarkıyı yavaşlatma ve bu şekilde deneme fikri aklıma geldi.”

Aşağıda Olsen’in “Gloria” yorumunu, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Angel Olsen “Aisles” EP şarkı listesi:

  • 01. Gloria
  • 02. Eyes Without a Face
  • 03. Safety Dance
  • 04. If You Leave
  • 05. Forever Young

Kapak fotoğrafı: Dana Trippe

tr_TRTurkish