Amsterdam’da Konut Sıkıntısına Dikkat Çeken İlginç Enstalasyon

Yakınlarda Amsterdam’a bir gezi planlanın ve konaklama arayışın var mı? Boudewijn Rückert her şeyi sizin için önceden planlandı. Hollandalı sanatçı şehrin kalbinde “mükemmel bir şekilde tasarlanmış bir daire” yarattı.

Onun Inkijkbnb’sinde yatak ve kahvaltı hizmeti alabilirsiniz, hem de şehir merkezinde metro istasyonu Wibautstraat’ta. Sanatçı, metro istasyonunun küçük bir alanını kullandı ve Airbnb’de bulunabilecek gibi bir otel odasına tamamen benzetmek için de odayı eşyalarla donattı.

The Airspace’in ilanında, “gerçekten rahat ve konforlu ve Amsterdam keşfetmek için ideal ve 2 kişi için uygun,” yazıyor. Pek tabii Inkijkbnb, toplu taşıma araçlarına “çok yakın” bulunuyor. Aynı zamanda unutulmaz bir manzaraya da sahip.

Boudewijn Rückert enstalasyonu, Amsterdam’daki neredeyse her alanın resmi olmayan bir otel odası olarak kullanılabileceğini göstermek ve giderek artan konut sıkıntısına dikkat çekmek için tasarladı. Amsterdam’da on beş binin üzerindeki daire Airbnb üzerinden kiralanıyor ve acil ihtiyaç olsa bile şehrin yerlileri daire bulamıyor.

tr_TRTurkish