Al’York’tan Yeni Single: “Again & Again (Once Again)”

Rock’n Roll tarzının ülkedeki en kuvvetli seslerinden Ankara çıkışlı Al’York’un, mart ortası yayınlamayı planladıkları yeni uzunçalarlarından önceki son single “Again & Again (Once Again)” 16 Şubat’ta dinleyiciyle buluştu.

“Again & Again (Once Again)”, Al’York için birçok ilki barındırıyor. Daha önce yayınladıkları ve yine aynı EP’de yer alan “Again & Again” singlelarının yeni hali olarak bahsedilebilecek olan “Again & Again (Once Again)”, Al’York’un ev stüdyolarında aldıkları ilk kayıt. Daha önce çeşitli stüdyolarda kayıt alıp, deneyimleyen grup, ilk defa ev ortamında kendi içlerine kapanıp üretip kayıt aldılar.

Yeni single ile ilgili olarak grubun kayıt ve yazım aşamasında kendilerini kısıtlamak istemeleri gibi bir detay ilgi çekiyor. Soyuz Microphones ile kurdukları iş birliği sonucu, tüm enstrümanları ve vokalleri, bir çift Soyuz mikrofonuyla, küçük bir odada ev stüdyosunda kaydeden grup, yazım ve kayıt sürecinde alışık oldukları kayıt tekniklerinin dışına çıkarak, yeni yöntemler keşfedip, stüdyoyu bir yazım aracı olarak kullandı.

Bu deneyimi, dinleyicileri ile paylaşmaya sabırsızlanan Al’York, “Again & Again (Once Again)”de daha önce denemedikleri ancak yine kendilerinden olan bir soundla karşımıza çıkıyor.

“Again & Again (Once Again)” adlı single’ın kapak tasarımı Jeremy Steel imzası taşırken, şarkının mix ve masterı grubun gitaristi Ediz Steel tarafından yapıldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish