İstanbul Çıkışlı Cape ve İlk EP’leri Wonderland

Son dönem ülke sathında oldukça başarılı müzik işlerine tanık oluyoruz. Her şeye, birçok zorluğa rağmen yüreğindeki müziği ortaya koyma kararlılığını yitirmeden bizlere ulaştırmayı başaran takdire şayan çalışmalar bunlar.

İstanbul özeline göz gezdirdiğimizde bu karakteri ortaya koyup iyi şarkılarla karşımıza çıkan yeni gruplardan biri de Cape.

Cape alternatif ve indie-rock lezzetleri barındıran dört şarkıdan oluşan kısa metrajlı albümü Wonderland’i geçtiğimiz günlerde yayımladı.

Grubun temelleri Eray Uygur ve Ömür Öztürk’ün İTÜ Miam ses mühendisliği bölümünde tanışmalarıyla atılmış. Şarkıların prodüksiyonu ve miksleri de yine bu ikiliye ait. Kayıt aşaması Jingle Factory stüdyosunda gerçekleştirilen albüm 2016 Kasım ayı itibarıyla Mana Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında dinleyicinin beğenisine sunulmuş bulunuyor.

Albüm aynı zamanda isim parçası olan Wonderland ile açılıyor. İlk andan itibaren bir yolculuğa adım attığımızı fark ediyoruz ve kendimizi parçanın birbiri içine iyi işlenmiş katmanları arasında buluyoruz. Ardından gelen Lie günümüz indie-rock tavrını baştan sona yaşatan bir parça. Miss You albümün duygu yoğunluğunu temsil ederek kendini belli ediyor. Şarkının akışı sırasında enstrümanlara verilmiş roller ve ortaya çıkan bütünün lezzeti  yüksek bir noktayı işaret ediyor. Son parça Road ilk parçayla çıktığımız bu kısa ama aklıda kalıcı yolculuk için bir son olmaktansa tekrar başa dönmemiz için itici bir güç barındırıyor adeta.

Sound ve anlatımdaki güçlülük bakımından birbirlerini tamamlayan, anlatacak birçok şeyi olan parçalar bunlar.

Cape’in Wonderland’ini bir an önce dinleyip bu yolculukta yer almakta fayda var.

Albümün ilk videosu Wonderland:

Wonderland EP şarkılarını dinlemek için:

Spotify: https://open.spotify.com/album/0C0Fr4rJAC8Vk5nShCsOab

itunes: https://itun.es/tr/KbYPfb

tr_TRTurkish